Jaunumi 2016 /

Daugavpilī norisinājās pareizas atkritumu šķirošanas vieslekcija Zaļo darbu nedēļas ietvaros

Atpakaļ

17.martā Zaļo darbu nedēļas ietvaros “Zaļā josta” izglītoja bērnus atraktīvā nodarbībā par pareizu atkritumu šķirošanu Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādē “Zīļuks”. Tā kā šī pirmsskolas izglītības iestāde ir aktīvi iesaistījusies “Zaļā josta” rīkotajā makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, bērni demonstrēja arī citus mācību gada laikā paveiktos zaļos darbus.

Pasākuma laikā bērni kopā ar audzinātājām prezentēja savus zaļos darbus, kuri ir paveikti līdz šim, piedalīšanās daudzos Daugavpils domes organizētajos noformējuma pasākumos, Ekoskolas programmā, talkās. Izglītības iestāde jau divus gadus ir aktīvi makulatūras vācēji un iesaistījušies “Zaļā josta” makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai!”. 2015.gadā konkursā “Ziemassvētki 2015./2016.” ar devīzi “Esi burvis – taisi no nekā” iegūta pat pirmā vieta. No 2012.gada, sadarbojoties ar Dabas vēstniecību, ir iepazinuši un apguvuši Dabas vides estētikas metodes darbā ar krāsainajām smiltīm. Iestādē ir izveidota Sajūtu telpa, kurā atrodas silto smilšu iekārta.

Jāpiemin, ka bērni “Zīļukā” aktīvi veido noformējumus no dažādiem izlietotajiem iepakojumiem, gan iekštelpās, gan ārtelpās. Pasākuma laikā audzēkņi demonstrēja savas paštaisītās cepurītes un pastāstīja par to nozīmi. Tika secināts, ka bērniem atkritumu šķirošana nav sveša, tiek apzināta vajadzība pēc dabas saudzēšanas. Piedaloties “Zaļā josta” organizētajās vides izglītības spēlēs, izmantojot līdzpaņemtos iepakojuma materiālus, tika veikli noskaidrots, kuras krāsas atkritumu dalītās vākšanas konteinerā attiecīgais atkritumu veids ir jāmet. “Zaļā josta” ekspertu vadītās vieslekcijas laikā tika noskaidroti atkritumu šķirošanas pamatprincipi, piemēram, PET pudeļu un kartona iepakojumu saplacināšana. Visa pasākuma laikā īpaši pozitīvu un aizrautīgu atmosfēru palīdzēja radīt “Zaļā josta” talismans Ezītis Jostiņš, kura ierašanos bērni īpaši novērtēja. Bērni atzina, ka atkritumu šķirošana nemaz nav sarežģīta, ja vien nedaudz piedomā par pareiziem šķirošanas pamatprincipiem, tāpēc bērni iegūto informāciju noteikti pastāstīs arī saviem vecākiem.

Papildu informācija:

Ieva Krēsliņa, “Zaļā josta” pārstāve, 27179532, lzj@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv