Jaunumi 2017 /

Dejotāji no visas Latvijas aicināti pieteikties kustību festivālam „Jaunpils 2017”

Atpakaļ

Uzsākta dalībnieku reģistrācija videi draudzīgajam kustību festivālam “Jaunpils 2017”, kas norisināsies šī gada 28. aprīlī Jaunpilī. Šogad kustību festivāla programmā ieviests jauninājums, paralēli ierastajai kustību priekšnesumu programmai aicinot dalībniekus startēt jaunajā disciplīnā – iestudējot Zaļās jostas vides priekšnesumu, kurā akcentēt ekoloģijas tēmu, gatavot tērpus no otrreizējām izejvielām vai vides materiāliem u.c. Festivālam aicināti pieteikties Latvijas izglītības iestāžu audzēkņi vecumā līdz 18 gadiem, kā arī mūžam jaunie dejotāji.

Festivāla nolikums

Kustību festivāls “Jaunpils 2017” ir īpašs ar to, ka paralēli dalībnieku deju uzvedumiem tiek plaši domāts par videi draudzīgu un veselīgu izklaidi kā lieliem, tā maziem. Turklāt vides un ekoloģijas tēma šogad īpaši izcelta arī priekšnesumu programmā. Kā norāda “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa, “Aicinot dejotājus iestudēt ar vidi saistītu kustību priekšnesumu, ceram ne tikai aktualizēt esošās vides problēmas un meklēt tām risinājumus, bet arī pamudināt skolēnus aizdomāties par dabas skaistumu, unikalitāti un trauslumu.” Labāko vides priekšnesumu autori tiks apbalvoti ar dabai draudzīgām balvām, kā arī tiks aicināti goda viesu statusā uzstāties “Zaļa josta” ikgadējā vides izglītības festivālā, kas norisināsies šī gada maijā pie Tērvetes.

Festivāla dienā Jaunpils pils pagalmā darbosies brīvā skatuve, radošās darbnīcas, videi draudzīgas izklaides un spēles. Dalībniekiem kā ierasts būs iespēja iziet ekskursijas pa pili un tās apkārtni pils dāmu pavadībā.

Festivālā “Jaunpils 2017” aicināti pieteikties deju kolektīvi vai grupas ar līdz 4 minūšu garu priekšnesumu vienā no kustību mākslas veidiem (aerobika, modes dejas, ritma dejas, tērpu teātris u.c.) vai Zaļās jostas vides priekšnesumu disciplīnā. Dalībnieki tiks vērtēti atbilstoši pārstāvētajai vecuma grupai – pirmsskolas vecuma grupā, 1. – 4. klašu grupā, 5. – 9. klašu grupā, 10. – 12. klašu grupā vai mūžam jaunajā grupā. Dalībnieku pieteikumi tiek gaidīti līdz š.g. 20. aprīlim, sūtot pieteikumus uz e-pastu irenkom@inbox.lv vai zvanot festivāla organizatorei Irēnai Martuzānei pa tālruni 26464378.

Paralēli festivāla norisei paredzēta izklaidējoša programma, popularizējot videi draudzīgu un veselīgu dzīvesveidu.

Jaunpils kustību festivālu tradicionāli organizē biedrība „Kultūras laboratorija”, SIA „Zaļā josta”, kustību studija „MIks” un pašvaldības aģentūra „Jaunpils”, pulcējot simtiem dejotāju no visas Latvijas.

 

Papildu informācija:

Irēna Martuzāne

Tālr.: 2 6464378

E-pasts: irenkom@inbox.lv