Jaunumi 2023 /

Divas nedēļas nogales pēc kārtas elektrotehniku bez maksas varēs nodot pie “AKROPOLE Rīga”

Atpakaļ

Divas nedēļas nogales pēc kārtas, 2023. gada 4. un 5. novembrī, kā arī 11. un 12. novembrī, atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” un ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar iepirkšanās un izklaides centru “AKROPOLE Rīga” īpašā Tīrmājas akcijā aicina iedzīvotājus nodot nolietoto un sev nevajadzīgo elektrotehniku. Piedaloties akcijā, ikvienam būs iespēja laimēt kādu no “AKROPOLE” dāvanu kartēm 50 eiro vērtībā.

Akcijas laikā varēs nodot nolietoto elektrotehniku, piemēram, veļasmašīnu, ledusskapi, fēnu, elektrisko zobu birsti, mobilo tālruni u.c. Tīrmājas mobilais punkts 4., 5., 11. un 12. novembrī no plkst.11.00 līdz 17.00 atradīsies iepirkšanās centra “AKROPOLE Rīga” stāvlaukumā (Salaspils ielas pusē netālu no D ieejas), Maskavas ielā 257, Rīgā.

Nododot elektrotehniku, iedzīvotājiem būs iespēja aizpildīt loterijas kuponu. Katrā akcijas dienā tiks izlozētas divas “AKROPOLE” dāvanu kartes 50 eiro vērtībā.

“Līdz šim Tīrmājas akcija Rīgā notika daudzdzīvokļu namu pagalmos, bet šoreiz iedzīvotāji elektrotehnikas bezmaksas nodošanu var apvienot ar braucienu uz veikalu, restorānu vai kinoteātri. Novērtējam “AKROPOLE Rīga” rūpes par apkārtējo vidi un pateicamies par atsaucību akcijas organizēšanā, nodrošinot iespēju tās klientiem būt atbildīgiem un nodot bīstamos atkritumus – elektrotehniku,” norāda “CleanR” Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Sadzīves atkritumos nedrīkst mest priekšmetus, ko var pieslēgt pie elektrības, kuros ir mikročips vai mikroshēma, un šis nosacījums attiecas arī uz ļoti mazām elektrotehnikas vienībām. Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību.

Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.

Elektrotehniku iedzīvotāji var nodot ne tikai Tīrmājas akcijā, bet arī ikdienā, aizvedot uz kādu no “CleanR” šķirošanas laukumiem Rīgā, Vietalvas ielā 5 vai Spilves ielā 8e; Jūrmalā, Ventspils šosejā 61; Ropažu novadā, Zaķumuižā, šķirošanas laukumā “Tauri”; Ķekavas novada “Gurnicās”; Ogres novada “Kaparāmuru karjerā “Ezeri””; Inčukalnā, dzelzceļa stacijā “Inčukalns” (no Plānupes ielas puses).