Jaunumi 2011 /

Duelī ar Šķiromānu Zigi Positivus’11 festivāla apmeklētāji otrreizējai pārstrādei nodevuši aptuveni 10575 tukšas plastmasas glāzītes

Atpakaļ

SIA „Zaļā josta” ar prieku un lepnumu paziņo, ka ar jaunā izgudrojuma palīdzību – plastmasas pudeļu un glāžu šķirošanas spēli Šķiromānu Zigi – ir izdevies padarīt Positivus’11 festivālu krietni videi draudzīgāku. Šķiromāns Zigis kļuvis par lielisku risinājumu cīņai pret festivāla teritorijas piemēslošanu ar plastmasas glāzēm un pudelēm, jo guvis lielu atsaucību. „Zaļā josta” aprēķinājusi, ka festivāla laikā ar spēles palīdzību ir izdevies savākt aptuveni 10575 tukšas plastmasas glāzes un pudeles, kas no ir nodotas otrreizējai pārstrādei un drīzumā pārtaps jaunos plastmasas izstrādājumos, saudzējot vidi un taupot resursus.

Šķiromāns Zigis ir jauna mehāniska plastmasas pudeļu un glāzīšu šķirošanas spēle, kurā visu nosaka ātrums, veiklība un azarta gars. Positivus festivālā spēlētājiem uz dueli ar Šķiromānu bija jāierodas ar tukšām plastmasas glāzēm vai pudelēm. Tās varēja būt pašu tukšotas vai savāktas no draugiem, vai salasītas tuvējā apkārtnē, tādējādi uzkopjot to. Pēc spēles sākuma glāzītes pa vienai bija jātrāpa vienā no sešām īpaši izgaismotām atverēm, metienu veicot noteiktā laikā. Papildus gaismas efektiem spēli papildināja atraktīvas skaņas, kas ziņoja par spēlētāja sasniegumiem. Par katru laikā trāpīto glāzi spēlētāji ieguva noteiktu punktu skaitu, kuru abās festivāla dienās varēja papildināt, ar tukšajām glāzēm un pudelēm nākot spēlēt atkārtoti, tādējādi pietuvinot sevi uzvarai un galvenajām balvām.

Centīgākie šķirotāji un līdz ar to arī spēles uzvarētāji tika noskaidroti sestdienas vakarā. Par uzvaru visaktīvāk cīnījās 8 azartiskākie spēlētāji, kā rezultātā spēlētāju TOP 3 nemitīgi mainījās. Visu izšķīra pēdējā sacīkšu stunda, kuras laikā galvenie pretendenti uz uzvaru nesa tukšās pudeles maisiem. 1. vietu izcīnījis un 6vietīgu ģimenes telti laimējis Jānis Kunce, kurš divu Positivus festivāla dienu laikā savācis un otrreizējai pārstrādei nodevis 1309 plastmasas glāzītes, 2.vietu ieguvusi Laima Martinsone, kura nodevusi 1161 plastmasas glāzīti un mājās devās ar Sony fotokameru. 3. vietu izcīnījis Jānis Freibergs, kurš duelim ar Šķiromāni Zigi atnesis 614 plastmasas glāzītes. Jānis ieguvis lielo piknika grozu ar visiem tam nepieciešamajiem piederumiem.

Par katrām piecām atnestajām pudelēm vai glāzēm „Zaļā josta” apbalvoja spēlētājus ar modernām vasaras hūtēm. Hūtes spēlētājiem patika tik ļoti, ka viņi bija motivēti nākt vēl un vēl, lai nopelnītu tās arī saviem draugiem. Drīz vien spēlētāji ar izcīnītajām hūtēm bija manāmi visā festivāla teritorijā, demonstrējot, ka ir snieguši savu artavu festivāla teritorijas sakopšanā un plastmasas atkritumu reģenerācijā.

Lai arī Šķiromāns Zigis šobrīd piedalījies vien savā pirmajā masu mēroga festivālā, tas ir guvis plašu atsaucību un ir aicināts apmeklēt pilsētas svētkus, sporta čempionātus, sporta spēles un citus liela mēroga notikumus. Par tālāko Šķiromāna Ziga aktivitāšu plānu ziņosim laika gaitā.

Uzmanību – Šķiromāns Zigis var izraisīt atkarību no atkritumu šķirošanas! Pārmērīga duelēšanās ar Šķiromānu Zigi var radīt nopietnu vēlmi sakopt Latvijas vidi vēl un vēl! 🙂