Jaunumi 2010 /

Dziesmu un deju svētku Tautas deju lielkoncerta „Deja kāpj debesīs” ietvaros „Zaļā josta” un „Veolia vides serviss” īpaši gādāja par atkritumu šķirošanu

Atpakaļ

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma dienā – 11. jūlijā – Daugavas stadionā Tautas deju lielkoncerta „Deja kāpj debesīs” apmeklētājus sagaidīja Eži no SIA „Zaļā josta” un SIA „Veolia vides serviss”, kas koncerta apmeklētājus aicināja rīkoties videi draudzīgi un šķirot atkritumus koncerta norises vietā.

Tautas deju lielkoncerta „Deja kāpj debesīs” ietvaros Daugavas stadiona teritorijā visās galvenajās apmeklētāju un dalībnieku pulcēšanās vietās tika uzstādīti vairāki dalītās vākšanas konteineri, kas paredzēti plastmasas pudelēm un papīra atkritumiem. Netālu no tiem darbojās SIA „Zaļā josta” un „Veolia vides serviss” Eži, kas galveno uzsvaru lika tieši uz plastmasas pudeļu šķirošanu un atgādināja, ka plastmasas dzērienu pudeles, kad tās iztukšotas, ir jāsaplacina, jāuzskrūvē tām virsū korķis un jāmet tieši šajos konteineros. Tad tās tiks nogādātas otrreizējai pārstrādei un no tām iegūs vērtīgas otrreizējās izejvielas, piemēram, jaunu pudeļu ražošanai. Savukārt pudeļu saplacināšana palīdz taupīt vietu gan atkritumu konteinerā, gan arī atkritumu vešanas mašīnā.

Vislielāko sajūsmu par Ežiem izrādīja mazie Svētku dalībnieki, kas, ieraudzījuši Ežus, steidza ar tiem apsveicināties un iepazīties. Eži mazos dejotājus mācīja šķirot atkritumus un skaidroja atkritumu šķirošanas un otrreizējās pārstrādes nepieciešamību. Kā secināja Eži, Svētku dalībnieki un apmeklētāji labi pārzināja atkritumu šķirošanu un ar lepnumu stāstīja, ka paši ikdienā regulāri šķiro atkritumus.