Jaunumi 2022 /

Elektrosestdienā Tukumā, Jelgavā un Ogrē pārstrādei savāktas 7 tonnas elektroiekārtu

Atpakaļ

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par nolietoto elektroiekārtu korektu utilizāciju un padarītu nevajadzīgas vai nolietotas elektrotehnikas nodošanu pārstrādei ērtāku Latvijas reģionu iedzīvotājiem, “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Lidl Latvija” un AS “BAO” 17. septembrī organizēja nolietoto elektroiekārtu nodošanas akciju Elektrosestdiena. Akcijas laikā, piedaloties 164 cilvēkiem, pārstrādei nogādātas vairāk nekā 7 tonnas nolietotu vai bojātu elektroiekārtu.

Elektrosestdiena norisinājās 17. septembrī plkst. 10.00-16.00 pie šiem “Lidl” veikaliem:
• Tukumā, Raudas ielā 17a;
• Jelgavā, Rīgas ielā 50;
• Ogrē, Kalna prospektā 2a.

Elektrosestdienas ietvaros iedzīvotāji nodeva visa veida elektroiekārtas pārstrādei. Īpaši daudz tika nodotas lielizmēra tehnikas vienības – vecie televizori, ledusskapji, virtuves tehnika u.c. Starp visiem akcijas dalībniekiem tika izlozēti veiksminieki, kas saņēma veikala “Lidl” dāvanu kartes 30 eur vērtībā. Izlozes rezultātus var skatīt šeit.

Elektrosestdienas laikā atklājās vairākas tendences, kas raksturo latviešu tautas elektroiekārtu utilizācijas paradumus un izpratni par korektu rīcību ar atkritumiem. Vairāk par tām var lasīt šeit.

“Zaļā josta” pateicas ikvienam, kas Elektrosestdienas laikā nodeva pārstrādei nolietotās elektroiekārtas, dodot tām iespēju pārtapt jaunos, vērtīgos resursus. Savukārt tiem, kas nepaguva akcijas laikā atbrīvoties no nevajadzīgām elektroiekārtām, vienmēr ir iespēja tās nogādāt tuvējā videi kaitīgo preču pieņemšanas punktā. Sev tuvāko meklē šeit.