Jaunumi 2022 /

Elektrosestdienas sadarbībā ar “Lidl” – Tukumā, Jelgavā un Ogrē

Atpakaļ

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par nolietoto elektroiekārtu korektu utilizāciju un padarītu nevajadzīgas vai nolietotas elektrotehnikas nodošanu pārstrādei ērtāku Latvijas reģionu iedzīvotājiem, “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA  “Lidl Latvija” un AS “BAO” 17. septembrī no plkst. 10:00 līdz 16:00 organizē Elektrosestdienu Tukumā, Jelgavā un Ogrē. Elektrosestdienas dalībniekiem ir iespēja apvienot veikala apmeklējumu ar nolietotās elektrotehnikas ērtu nodošanu pārstrādei, kā arī piedalīties “Lidl” dāvanu karšu izlozē.

Elektrosestdiena norisināsies 17. septembrī plkst. 10.00-16.00 pie šiem “Lidl” veikaliem:

  • Tukumā, Raudas ielā 17a;
  • Jelgavā, Rīgas ielā 50;
  • Ogrē, Kalna prospektā 2a.

Elektrosestdienas ietvaros iedzīvotāji tiek aicināti nodot visa veida elektroiekārtas pārstrādei. Nododamajām elektroiekārtām ir jābūt neizjauktā veidā un atbrīvotām no citu atkritumu piejaukuma (piemēram, ledusskapim – iztukšotam). Tiks nodrošināta palīdzība lielāku elektroiekārtu izkraušanai.

“Šī ir lieliska iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo – dodoties iepirkties uz “Lidl” veikalu ir iespēja nodot pārstrādei nevajadzīgās elektroiekārtas, kas dažkārt apputējušas stāv mājokļu stūros un aizņem tikai vietu. Šādi mēs palīdzēsim ne tikai sev, bet arī dabai. Elektrosestdienā nodot nevajadzīgās vai bojātās iekārtas aicināts ikviens, kam tādas ir sakrājušās. Iepriekšējo reižu pieredze liecina, ka bija arī tādi iedzīvotāji, kas šajās dienās speciāli brauca no tālākiem nostūriem, lai nodotu šīs ierīces, arī šoreiz tādus iedzīvotājus gaidīsim ar prieku,“ aicina “Lidl Latvija” Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja Antra Birzule.

Pateicībā par iedzīvotāju atsaucību, katrā no Elektrosestdienas norises veikaliem tiks izlozēti 3 laimīgie akcijas dalībnieki, kas savā īpašumā iegūs “Lidl” dāvanu kartes 30 EUR vērtībā. Visas Elektrosestdienas ietvaros savāktās elektroiekārtas tiks nogādātas AS “BAO” videi kaitīgo preču pārstrādes centrā, nodrošinot to efektīvu un videi draudzīgu pārstrādi otrreizējās izejvielās.

Elektroiekārtu atkritumu utilizācija ikdienā

Nolietotas elektroiekārtas klasificējamas kā videi kaitīgi atkritumi, kuri neizjauktā veidā ir jānogādā drošai utilizācijai speciālos pieņemšanas punktos. Visā Latvijas teritorijā ir izveidots plašs un iedzīvotājiem ērti sasniedzams videi kaitīgo preču savākšanas laukumu un punktu tīkls, kurā iedzīvotāji var ikdienā pilnīgi bez maksas nogādāt nolietotas elektroiekārtas. Sev tuvāko videi kaitīgo preču nodošanas vietu iespējams sameklēt vortālā www.atkritumi.lv. Lielākiem nolietotās elektrotehnikas apjomiem var pasūtīt to bezmaksas izvešanu, sazinoties ar AS “BAO” www.bao.lv.

Nolietotas elektroiekārtas – videi kaitīgi atkritumi

Nekorekti utilizētas nolietotas elektroiekārtas piesārņo dabu un var kļūt par iemeslu ne tikai klimata pārmaiņām, bet arī apdraudēt sabiedrības veselības stāvokli. Piemēram, viena pirkstiņbaterija, nomesta zemē, spēj saindēt veselu kvadrātmetru augsnes un līdz ar lietus ūdeņiem piesārņot tuvumā esošo dzeramo ūdeni ar smagajiem metāliem, izraisot smagas saindēšanās un hroniskas saslimšanas.

Pamatprincipi apzinīgai un ilgtspējīgai rīcībai ar elektroiekārtām

  1. Dot priekšroku energoefektīvām iekārtām, kas patērēs mazāk enerģijas un radīs mazāk izmaksu to kalpošanas laikā;
  2. Izvēlēties kvalitatīvas iekārtas, kurām ir ilgāka ražotāja dotā garantija un kvalitatīvas, izturīgas detaļas;
  3. Pārliecināties, vai iekārtu būs iespējams nākotnē salabot, vai tai ir nopērkamas rezerves detaļas;
  4. Lietot iekārtu atbilstoši norādījumiem un ievērot drošības noteikumus;
  5. Regulāri veikt tehniskās apkopes, rūpēties par iekārtas tīrību;
  6. Iemācīties salabot iekārtu mājas apstākļos vai bojājumu gadījumā vērsties pie meistara;
  7. Ja iekārta ir nelabojami bojāta, nodot to pārstrādei. Sev tuvāko nolietoto elektroiekārtu pieņemšanas punktu iespējams skatīt vietnē www.atkritumi.lv.

Par “Lidl”

Mazumtirdzniecības uzņēmums “Lidl” kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās “Schwarz Group” ir viens no vadošajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 000 veikaliem un virs 200 loģistikas centriem “Lidl” pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā.

Kā zemo cenu veikals “Lidl” koncentrējas uz labākās cenas un kvalitātes attiecības nodrošināšanu saviem klientiem. Vienkāršība un sakārtoti darba procesi izpaužas “Lidl” ikdienas darbā veikalos, reģionālajos loģistikas centros un klientiem sniegtajos pakalpojumos. Nekarzulmā bāzētais “Lidl Stiftung” atbild par standartizēto darba procesu veidošanu un strukturēšanu.

“Lidl” pašlaik strādā vairāk nekā 360 000 darbinieku. Ikdienas darba dinamisms, spēks, kas ir šī darba rezultāts, un godīga savstarpējā sadarbība ir raksturīga “Lidl” darbam visā pasaulē. “Lidl” uzņemas atbildību par cilvēkiem, sabiedrību un apkārtējo vidi. Ilgtspēja ir “Lidl” ikdienas darba kvalitātes solījuma rezultāts. Globāli strādājošās “Schwarz Group” apgrozījums 2021. finanšu gadā sasniedza 133,6 miljardus eiro.

SIA “Lidl Latvija” izveidots 2018. gada februārī. Vairāk: Lidl.lv un LinkedIn.