Jaunumi 2012 /

Ezītis Jostiņš Rīgas velomaratona dalībniekus un skatītājus pārsteidz ar oriģinālu aicinājumu šķirot atkritumus

Atpakaļ

2012. gada 3. jūnijā norisinājās Tele2 Rīgas velomaratons, kurā piedalījās tūkstošiem dalībnieku, to starpā piedalījās arī SIA „Zaļā josta” talismans Ezis Jostiņš. Taču atšķirībā no pārējiem velomaratona dalībniekiem, Jostiņš piekabē uz sacīkstēm bija līdzi paņēmis iepriekšējo velomaratonu „pēdas” – tukšās pudeles, ko dalībnieki aiz sevis atstājuši. Ezīša Jostiņa līdzpaņemtā krava un vēstījums „Neliec citiem aiz sevis savākt – esi dabas draugs!” pauda SIA „Zaļā josta” aicinājumu velomaratona dalībniekiem un līdzjutējiem šķirot atkritumus, nemēslot un rīkoties atbildīgi, gādājot, lai atkritumi nonāk tur, kur to īstā vieta.

Maratona laikā Ezi Jostiņu atbalstīja pārējie brauciena dalībnieki ar saucieniem: „Sarauj, Ezi!”. Pēc brauciena bērni fotogrāfējās ar ezi un savas tukšās pudeles meta pie pērējām Jostiņa līdzpaņemtajām pudelēm speciāli izveidotajā velopiekabē. Jostiņa galvenais mērķis bija aicināt velobraucējus un pārējos cilvēkus nemest zemē izdzertās plastmasas pudeles.

Lai arī velomaratoni ir videi draudzīgs atpūtas un sporta veids, tomēr arī šāda šķietami „zaļa” atpūta var radīt slodzi dabai. Proti, sacīkšu laikā tiek dzerts ūdens un citi dzērieni, visbiežāk plastmasas pudelēs. Pēc slāpju remdēšanas tukšās pudeles nesaplacinātas tik izmestas ārā. Labākajā gadījumā, ja tuvumā ir atkritumu urnas, tad tukšās pudeles tiek izmestas kopā ar sadzīves atkritumiem, taču, ja sacīkšu rīkotājs nav parūpējies par atkritumu vākšanu, tad plastmasas pudeles un glāzes tiek nomestas, kur pagadās.

Plastmasas iepakojuma atkritumus Latvijā pārstrādā vairākās rūpnīcās. Tādējādi, ja mēs aktīvi šķirotu plastmasas iepakojuma atkritumus, tad ne tikai ietaupītu vietu sadzīves atkritumu konteineros, saglabātu vidi tīrāku un sakoptāku, bet arī veicinātu plastmasas otrreizējo pārstrādi Latvijā – taupītu resursus, veicinātu nodarbinātību un sildītu pašmāju ekonomiku.

Tieši tādēļ Ezītis Jostiņš un SIA „Zaļā josta” aicina – Esi dabas draugs! Šķiro!