Jaunumi 2012 /

Ezītis Jostiņš un „LoVelo” brauciena dalībnieki aicina iedzīvotājus pievērst uzmanību videi draudzīgam pārvietošanās veidam

Atpakaļ

Eiropas Mobilitātes nedēļas gaitā 20. septembrī organizētajā “LoVelo” braucienā piedalījušies aptuveni 50 velosipēdisti no dažādām valstīm. Brauciena koordinators un simbols bija dabas draugs Ezītis Jostiņš, kas aicināja dalībniekus un garāmgājējus ikdienā biežāk izmantot videi draudzīgu pārvietošanās veidu.

RTU studentu biedrības “BEST-Riga” un SIA “Zaļā josta” rīkotais velobrauciens 20. septembrī ap plkst.15.30 sākās Esplanādē pie Raiņa pieminekļa. Augstskolas pārstāvji uz pasākumu bija uzaicinājuši arī apmaiņas studentus no dažādām valstīm, tāpēc braucēju vidū bijuši dažādu nacionalitāšu pārstāvji. Pirms brauciena, gaidot pulcējamies visus dalībniekus, SIA „Zaļā josta” pārstāvis Ezītis Jostiņš dalīja dalībniekiem un garāmgājējiem zaļā dzīvesveida apņemšanās zvaniņus, aicinot tos piestiprināt pie velosipēda vai apģērba, tādējādi paužot savu apņemšanos mainīt dzīvi uz labo pusi un ikdienā daudz vairāk vērības pievērst zaļākam, videi draudzīgākam dzīvesveidam. Jostiņš arī stāstīja garāmgājējiem par dažādiem zaļā dzīvesveida principiem un aicināja visiem šo sestdien pievienoties globālajai akcijai „Diena bez auto”, vismaz uz vienu dienu atsakoties no automobiļa izmantošanas.

Braucēji pa Rīgas ielām devušies līdz Dailes teātrim, kur diriģents un dejotājs Ints Teterovskis improvizējis deju ar elektrovelosipēdu, bet pēc tam “LoVelo” dalībnieki pār Vanšu tiltu devušies uz otru Pārdaugavu, kur RTU studentu pilsētiņā pasākums noslēdzies ar tējas dzeršanu.