Jaunumi 2017 /

Festivālā “Radi un iedvesmojies” ar aizraujošu spēļu palīdzību bērniem mācīs šķirot atkritumus un rūpēties par vidi

Atpakaļ

Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, šo ceturtdien, 1. jūnijā, “Zaļā josta” piedāvās plašu un daudzpusīgu vides izglītības spēļu programmu festivāla “Radi un iedvesmojies” ietvaros. Plkst. 14.00-18.00 festivāla apmeklētājiem līdztekus dažādām radošām darbnīcām un aktivitātēm tiks piedāvātas atraktīvas spēles ar mērķi izprast dabas resursu taupīšanas nozīmi un iemācīties pareizi šķirot atkritumus.

Festivāls „Radi un iedvesmojies” norisināsies 1. jūnijā plkst. 14.00-18.00 Spīķeru kvartālā Rīgā, Maskavas ielā 8, piedāvājot apmeklētājiem aizraujošu un interesantu skatuves programmu, kā arī radošas, izzinošas un attīstošas darbnīcas un spēles. Ieeja pasākumā bez maksas.

Par atkritumu šķirošanas tēmas aktualizāciju pasākumā gādās “Zaļā josta”, kas apmeklētājiem piedāvās iesaistīties bezmaksas spēlēs par vides tēmu. Bērniem būs iespēja atraktīvā veidā iemācīties šķirot atkritumus, izprotot, kādi atkritumu veidi ir piemēroti pārstrādei un kur tos izmest. Savukārt jauniešiem un vecākiem būs iespēja iepazīt uz preču iepakojumiem izvietotos vides marķējumus, uzzinot to nozīmi un nosaukumu. Par jautrību festivālā gādās “Zaļā josta” talismans Ezītis Jostiņš, aicinot uz jautru plastmasas pudeļu šķirošanas spēli.

Festivāla skatuves programmu atklās bērnu un jauniešu centra „Daugmale” vokālais ansamblis. Zinātnes un eksperimentu pasaulē ieskatīties un līdzdarboties aicinās „Laboratorium.lv” ar izrādi „Aizraujošā zinātne”. Programmas turpinājumā „Zīmējumu teātra” izrāde visai ģimenei „7 pasakas par Ņukucīti”. Turpinājumā pasākuma apmeklētājus priecēs arī bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” priekšnesums. Skatuves programmas noslēgumā cikla „Patiešām maziņiem” muzikālā pasaka „Kā Lupatiņi draiskojās”.

Paralēli skatuves programmai pasākumā darbosies dažādas radošās darbnīcas un spēles, par kurām gādās animācijas studija „Multenkulten”, biedrība „Cita Rīga”, radošā apvienība „Sapnīca”, „Smilšu lampas”, AS “Sadales tīkls” un „Lielās koka spēles”.

Pasākumu organizē biedrība Rīgas Spīķeri, atbalsta Rīgas dome.