Jaunumi 2011 /

Fotokonkurss „Jauns skats uz vecām lietām” atgriezies – dalībnieku skaits audzis – balvas trīskāršojušās!

Atpakaļ

SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar EKO mediju „Tīrai Latvijai” izsludina fotokonkursu „Jauns skats uz vecām lietām”. Konkursā aicināti piedalīties jaunieši no visas Latvijas, iesūtot savas oriģinālās idejas nevajadzīgu lietu otrreizējai pielietošanai.

Fotokonkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt skolēnu izpratni par nevajadzīgu lietu utilizācijas iespējām, saskatot katrā lietā tās alternatīvas izmantošanas iespējas un mazinot radīto atkritumu daudzumu, vienlaikus ar fotogrāfijas palīdzību fiksēt otrreizēju materiālu māksliniecisko skaistumu, uzskatāmi demonstrējot nevajadzīgu lietu praktiskas alternatīvas izmantošanas iespējas.

Konkursa nolikums

Pieteikuma forma

Uzaicinājuma vēstule

Dalība konkursā

Konkursā aicināti piedalīties: 7.-9. klašu skolēni, 10.-12. klašu skolēni, augstskolu studenti.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem ir jāizveido instalācija, dizaina vai interjera priekšmets, sadzīvē praktiski pielietojams priekšmets vai iekārta, apģērbs vai aksesuārs, izmantojot otrreizējos materiālus un sadzīvē vairs nevajadzīgas lietas. Izveidoto izstrādājumu konkursa dalībnieki nofotografē dažādos rakursos un piesaka fotokonkursam, iesūtot sevis radītā mākslasdarba fotogrāfijas un sniedzot informāciju par izgatavoto lietu, aizpildot pieteikuma formu.

Lai pieteiktos konkursam, darba fotogrāfijas un aizpildīto pieteikuma formu dalībniekiem ir jāsūta Laimai Jekšiņai uz e-pasta adresi laima.jeksina@zalajosta.lv līdz 2011. gada 9. oktobrim.

Konkursa norises kalendārais plāns

19.septembris-9.oktobris – Konkursa darbu iesniegšana

Konkursa pirmā kārta, kad dalībnieki veido radošos darbus un piesaka tos konkursam, nosūtot darbu fotogrāfijas kopā ar aizpildītu pieteikuma formu.

10.oktobris-16.oktobris – Iesniegto darbu žūrijas vērtēšana

Žūrija, ko veido SIA „Zaļā josta” un „Tīrai Latvijai” pārstāvji, izvērtē visus iesūtītos darbus, izvirzot konkursa prasībām atbilstošos labākos darbus konkursa otrai kārtai.

17.oktobris-30.oktobris – Labāko darbu publiskā vērtēšana

Pēc žūrijas vērtējuma labāko darbu publiskā vērtēšana interneta vidē EKO medijā „Tīrai Latvijai” www.tirailatvijai.lv, balsojot par saviem favorītiem. Par labākajiem darbiem aicināts balsot ikviens EKO medija „Tīrai Latvijai” apmeklētājs.

31. oktobris – Uzvarētāju paziņošana

Tiek apkopti publiskā balsojuma rezultāti un paziņoti pirmo triju vietu ieguvēji katrā vecuma grupā (kopā 9 laureāti). Laureātu vārdi tiek publicēti SIA „Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv un EKO medijā „Tīrai Latvijai” www.tirailatvijai.lv.

Konkursa balvu fonds

Konkursa uzvarētāji tiek noteikti trijās kategorijās, atbilstoši savai vecuma grupai. Katrā kategorijā tiek apbalvoti 1. 2. un 3. vietas ieguvēji.

1. vieta – „Canon” digitālā fotokamera no SIA „Zaļā josta”, atkritumu šķirošanas uzsākšanas komplekts lietošanai mājās vai klasē no SIA „Zaļā josta”, žurnāls „Vides Vēstis”;

2. vieta – Ielūgumi kinoteātra „Multikino” apmeklējumam 5 personām, atkritumu šķirošanas uzsākšanas komplekts lietošanai mājās vai klasē no SIA „Zaļā josta”, žurnāls „Vides Vēstis”;

3. vieta – Grāmata no grāmatnīcas SIA „Jānis Roze”, atkritumu šķirošanas uzsākšanas komplekts lietošanai mājās vai klasē no SIA „Zaļā josta”, žurnāls „Vides Vēstis”.

Konkursa atbalstītāji

SIA „Zaļā josta” pateicas konkursa atbalstītājiem:

EKO medijam „Tīrai Latvijai”, kinoteātrim „Multikino”, grāmatnīcai „Jānis Roze”, žurnālam „Vides Vēstis”.

 

Informācija par konkursu:

Laima Jekšiņa

SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja

Tālr.: 6 7808294, e-pasts: laima.jeksina@zalajosta.lv