Jaunumi 2011 /

Gaujas sakopšanas talkas ietvaros savākta liela kaudze ar atkritumiem

Atpakaļ

Ar prieku varam paziņot, ka ar SIA „Zaļā josta” un citu dabas draugu palīdzību Gaujas posms Cēsis-Līgatne ir sagatavots ziemas mieram un attīrīts no makšķernieku un bezatbildīgu atpūtnieku atstātajiem atkritumiem.

Aizvadītajā sestdienā, 8. oktobrī, Gauju iekaroja Geocaching entuziasti, kas, braucot pa Gauju ar laivām un plostu, tīrīja abus upes krastus. Talka, kas sākās jau pašā rīta agrumā, norisinājās visu dienu un pēdējie atkritumi savākšanas punktu sasniedza vien vakara krēslā. Lai arī pasākums bija ilgs un salīdzinoši smags, visi dalībnieki bija priecīgi par iespēju lieliski pavadīt sestdienu, turklāt izklaidi brīvā dabā apvienot ar lietderīgu vides sakopšanu.

Kā secināja talkas dalībnieki, visbezatbildīgākie tomēr ir makšķernieki, kas aiz sevis atstāj veselu lērumu dažādas drazas un atkritumu. Burciņas, bundžiņas, pudeles. Turklāt talkas laikā tika atrastas vēl pat neatvērtas alus pudeles. Laikam kāds tās bija pietaupījis vēlākai makšķerēšanas reizei un pēcāk par tām aizmirsis.

Ja krasti attīrāmā posma sākumā bija salīdzoši tīri un talcinieki savā atvēlētajā kilometrā savāca vien pa vienam atkritumu maisam, tad pārējie maisi tika pielasīti, attīrot ūdens virsmu. Vietās, kur koku zari un saknes sniedzās pāri ūdens virmai, varēja atrast gan vecus maisiņus, gan arī pludmales čības. Posma beigās, apkopojot visus savāktos atkritumu maisus, varēja secināt, ka talka tiešām ir izdevusies un bijusi ļoti noderīga.

SIA „Zaļā josta” pateicas visiem talkas dalībniekiem un, protams, pašiem rīkotājiem par drosmi, entuziasmu, mērķtiecību un sniegto ieguldījumu Gaujas attīrīšanā. Esat paveikuši lielisku darbu, par ko Jums pateiks paldies arī daba.