Jaunumi 2010 /

Gulbenes pilsētas centrā tiks celti plastmasas pudeļu torņi

Atpakaļ

Šī gada 21.augustā plkst. 11:00 Gulbenes pilsētas centrā sociālās kampaņas „1000 pudeles” ietvaros notiks pasākums „1 litrs < 1 litrs”, tā laikā tiks uzcelti 2 plastmasas pudeļu torņi – viens no saplacinātām pudelēm, otrs no nesaplacinātām.

Sociālo kampaņu rīko biedrība „52 Franki” sadarbībā ar SIA „Alba 5” un SIA „Zaļā josta”. Pasākuma mērķis ir uzskatāmi cilvēkiem parādīt, cik daudz vietas dalītās vākšanas atkritumu konteineros aizņem nesaplacinātas pudeles attiecībā pret saplacinātām pudelēm. Organizatori cer, ka šāds piemērs ļaus iedzīvotājiem saskatīt nepieciešamību šķirot un saplacināt PET pudeles, lai drīz pašai sabiedrībai nevajadzētu dzīvot starp plastmasas pudeļu torņiem, kā arī ietaupīt savu naudu, jo Malienas reģiona iedzīvotājiem šķiroto atkritumu apsaimniekošana ir bezmaksas.

Atkritumu saplacināšana pirms izmešanas ir ekonomiski nozīmīga, jo ļauj ievērojami ietaupīt vietu atkritumu konteineros, līdz ar to arī iedzīvotāju finanses. Tas attiecas gan uz šķirotajiem atkritumiem, piemēram, plastmasas pudelēm, kuras pirms izmešanas attiecīgajā dalītās vākšanas konteinerā ir jāsaplacina, gan arī uz citiem atkritumiem, kurus izmetam sadzīves atkritumos, piemēram, sulas vai piena pakas, kā arī cita veida iepakojumu, kas nav piemērots otrreizējai pārstrādei. Saplacināti atkritumi – neatkarīgi no tā, vai tie tiks pārstrādāti otrreiz, vai arī nonāks atkritumu poligonā – aizņem ievērojami mazāk vietas gan atkritumu vākšanas konteinerā, gan arī atkritumu izvešanas transportā. Rezultātā samazinās atkritumu transportēšanas izmaksas, jo pēc atkritumiem būtu jābrauc retāk, kā arī atkritumu savākšanas transporta kapacitāte tiktu izmantota pilnībā.

Līdz ar 16. augustu Malienas reģiona apmeklētākajās vietās tiks izvietotas informatīvās afišas par atkritumu placināšanas nozīmi, mudinot iedzīvotājus lielāku uzmanību pievērst atkritumu apjoma samazināšanai.

Pasākuma „1 litrs < 1 litrs” laikā tiks veidota īsfilma, lai pēc pasākuma norises varētu informēt lielāku sabiedrības daļu un aktualizēt šo tēmu plašākā auditorijā. Pēc pasākuma plastmasas pudeļu torņi tiks nojaukti un to celšanai izmantotās pudeles nogādātas otrreizējai pārstrādei. Organizatori plāno izvietot pasākuma video un fotogrāfijas interneta vidē, lai nodrošinātu idejas pēctecību.

Papildus informācija:

Uldis Boldāns

Biedrība „52 franki”

Tālr.: 29359216

E-pasts: 52franki@gmail.com