Jaunumi 2023 /

Iedzīvotāji pie Rīgas, Jelgavas un Tukuma “K Senukai” veikaliem bez maksas varēs atbrīvoties no nevajadzīgās elektrotehnikas

Atpakaļ

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta” sadarbībā ar bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmumu “BAO” un veikalu tīklu “K Senukai” sestdien, 2023. gada 23. septembrī, organizē elektrotehnikas vākšanas akciju pie visiem “K Senukai” veikaliem Rīgā, kā arī blakus Jelgavas un Tukuma veikalam. Tādējādi iedzīvotāji varēs ērti, legāli un bez maksas atbrīvoties no sev nevajadzīgās un nokalpojušās elektrotehnikas, kā arī piedalīties vērtīgu balvu izlozē.

Blakus “K Senukai” veikaliem varēs nodot jebkāda veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku – elektrisko zobu birsti, matu fēnu, printeri, tosteri, ledusskapi, boileri, veļasmašīnu, televizoru, gludekli, mobilo tālruni u.c.

Nododot sev nevajadzīgo elektrotehniku, iedzīvotāji varēs piedalīties loterijā un iegūt kādu no sešām “K Senukai” dāvanu kartēm 50 eiro vērtībā vai kādu no sešām “Zaļās jostas” speciālajām balvām.

Elektrotehniku no plkst.10.00 līdz 13.00 varēs nodot:

  • Pie K Senukai veikala Maskavas ielā 418 a, Rīgā;
  • Pie K Senukai veikala “Ozols”, Mazajā Rencēnu ielā 13, Rīgā;
  • Pie K Senukai veikala Jelgavā, Loka Maģistrālē 1b;

Elektrotehniku no plkst.15.00 līdz 18.00 varēs nodot:

  • Pie K Senukai veikala Priedaines ielā 37, Rīgā;
  • Pie K Senukai veikala Lucavsalas ielā 3, Rīgā;
  • Pie K Senukai veikala Tukumā, Kurzemes ielā 46.

“Ne vienmēr ir laiks un iespēja atrast, kur var nodot videi bīstamos atkritumus – elektrotehniku, tāpēc mēs nākam pretī gan galvaspilsētas, gan Latvijas reģionu iedzīvotājiem, organizējot dažādas akcijas, lai no elektrotehnikas var atbrīvoties ērti, legāli un bez maksas,” saka “Zaļās jostas” pārstāve Signe Jānelsiņa.

Sadzīves atkritumos nedrīkst mest priekšmetus, ko var pieslēgt pie elektrības, kuros ir mikročips vai mikroshēma, un šis nosacījums attiecas arī uz ļoti mazām elektrotehnikas vienībām.

Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību.

Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.