Jaunumi 2023 /

Iedzīvotāji pie Rīgas, Jelgavas un Tukuma “K Senukai” veikaliem nodevuši 21,5 tonnas elektrotehnikas

Atpakaļ

Ražotāju atbildības sistēmas uzņēmuma “Zaļā josta”, bīstamo atkritumu pārstrādes uzņēmuma “BAO” un veikalu tīkla “K Senukai” rīkotajā elektrotehnikas vākšanas akcijā iedzīvotāji nodevuši vairāk nekā 21,5 tonnas sev nevajadzīgās un nokalpojušās elektrotehnikas.

Visvairāk elektrotehnikas nodeva iedzīvotāji Rīgā – 15,4 tonnas. Savukārt Jelgavas iedzīvotāji akcijā nodeva 3,6 tonnas, bet Tukuma – 2,5 tonnas.

“Aizvadītajā elektrosestdienā bija tiešām liela atsaucība no iedzīvotāju puses. Tika nodoti vecie televizori, ledusskapji, mobilie tālruņi, veļasmašīnas u.c. Prieks, ka iedzīvotāji izturas atbildīgi pret apkārtējo vidi, nemetot elektrotehniku sadzīves atkritumu konteinerā vai blakus tam, bet tā vietā izmantojot iespēju no tās atbrīvoties legāli un bez maksas,” saka “Zaļās jostas” pārstāve Signe Jānelsiņa.

Aizvadītajā sestdienā blakus Rīgas, Jelgavas un Tukuma “K Senukai” veikaliem iedzīvotāji varēja nodot jebkāda veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku – elektrisko zobu birsti, matu fēnu, printeri, tosteri, ledusskapi, boileri, veļasmašīnu, televizoru, gludekli, mobilo tālruni u.c. Nododot elektrotehniku, iedzīvotāji piedalījās loterijā, kurā varēja iegūt kādu no sešām “K Senukai” dāvanu kartēm 50 eiro vērtībā vai “Zaļās jostas” speciālajām balvām.

Dāvanu kartes 50 eiro vērtībā no K Senukai iegūst:

 • Jolanta Andrejeva (tehniku nodeva Maskavas ielas K Senukai veikalā)
 • Anna Staškeviča (tehniku nodeva Priedaines ielas K Senukai veikalā)
 • Dainis Kravals (tehniku nodeva K Senukai veikalā “Ozols”)
 • Marija Šlubure (tehniku nodeva Jelgavas K Senukai veikalā)
 • Elvijs Sproģis (tehniku nodeva Tukuma K Senukai veikalā)
 • Alberts Ķirsis (tehniku nodeva Lucavsalas ielas K Senukai veikalā)

Balvu komplektu no “Zaļā josta” iegūst:

 • Guntars Lavrinovičs (tehniku nodeva Maskavas ielas K Senukai veikalā)
 • Rita Strazdiņa (tehniku nodeva Priedaines ielas K Senukai veikalā)
 • Armands Kļavenieks (tehniku nodeva K Senukai veikalā “Ozols”)
 • Māris Griķis (tehniku nodeva Jelgavas K Senukai veikalā)
 • Elīna Kalniņa (tehniku nodeva Tukuma K Senukai veikalā)
 • Arturs Tauriņš (tehniku nodeva Lucavsalas ielas K Senukai veikalā)

*Ar laimētājiem sazināsimies personīgi, lai vienotos par balvu saņemšanu.

Sadzīves atkritumos nedrīkst mest priekšmetus, ko var pieslēgt pie elektrības, kuros ir mikročips vai mikroshēma, un šis nosacījums attiecas arī uz ļoti mazām elektrotehnikas vienībām.

Jebkura elektrotehnika ir bīstamie atkritumi, kas izgatavoti no visdažādākajiem materiāliem – toksiskiem smagajiem metāliem, piemēram, kadmija, svina, dzīvsudraba, vara u.c., dažādas plastmasas, stikla, vielām, kas novērš aizdegšanos, tāpēc tie, nonākot vidē, var piesārņot gruntsūdeņus un apdraudēt cilvēka veselību.

Turpretī pārstrādes punktos nodoto elektrotehniku izjauc un sašķiro atbilstoši komponentēm, turpmākajos procesos tās tiek pārstrādātas, lai pēc tam atkal izmantotu ražošanā.