Jaunumi 2014 /

Ielūdzam izglītības iestādes apmeklēt “Zaļās jostas izlaidumu Brīnumskapī”

Atpakaļ

Jūsu izglītības iestāde aizvadītājā mācību gadā piedalījās “Zaļā josta” rīkotajos izlietoto bateriju vai makulatūras vākšanas konkursos, vai arī veica “zaļos” darbus savas mājas un skolas apkārtnes sakopšanā, darbojoties kustībā “Zaļākai Latvijai!”? Tad ziniet, ka ir pienācis laiks pateikties visiem Jūsu izglītības iestādes audzēkņiem un darbiniekiem par labajiem darbiem vides labā!

“Zaļā josta” ielūdz Latvijas izglītības iestādes un kolektīvus, kas aizvadītajā mācību gadā veltīja spēku un laiku tīrākas vides veidošanā, bez maksas apmeklēt šī gada zaļāko un vērienīgāko videi draudzīgo pasākumu “Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī”. Pasākuma laikā pateiksimies visiem konkursu dalībniekiem un ar teatralizētu uzvedumu uz veselu dienu uzbursim Jums pasakainu, brīnumu pilnu, videi draudzīgu un ekoloģisku pasauli.

PLAKĀTS

Kad un kur notiek?

“Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī” norisināsies šī gada 1. jūnijā Siguldas pils estrādē (Pils ielā 18, Siguldā). Oficiālās daļas sākums plkst. 12.00, taču radošās darbnīcas, konkursi, aktivitātes un meistarklases apmeklētājus gaidīs laika posmā plkst. 10.00-16.00.

Kā tikt uz pasākumu?

Ieeja pasākumā visiem interesentiem pilnīgi bez maksas.

Taču, lai Jūs būtu mūsu VIP viesi, kuriem nodrošināsim auto caurlaidi, atlaides ēdināšanai, kā arī īpašos piedāvājumu pasākuma laikā, lūdzam reģistrēt savu dalību pasākumā.

Lai reģistrētos dalībai pasākumā, lūdzu, aizpildiet PIETEIKUMA ANKETU un aizpildītu nosūtiet uz konkurss@zalajosta.lv LĪDZ 21. MAIJAM.

Kam piezvanīt, ja rodas jautājumi?

Jautājumu gadījumā, lūgums rakstīt uz e-pastu konkurss@zalajosta.lv, vai darba dienās plkst. 9.00-16.00 zvanīt pa tālruni 67808321.

Kas labs paredzēts pasākumā?

“Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī” iecerēts kā muzikāls priekšnesums – izlaidums, kuru vadīs un ar muzikāliem priekšnesumiem uzstāsies Kaķītis Laķītis no Brīnumskapja, Ezītis Jostiņš no “Zaļā josta” un grupa “Musiqq”, suminot absolventus – konkursu dalībniekus. Taču, ja Jūsu izglītības iestāde šogad neizcīnīja godalgotas vietas, neskumstiet – pasākums būs aizraujošs ikvienam apmeklētājam!

Visas dienas garumā paralēli pasākuma centrālajai daļai apmeklētājus gaidīs dažādas radošās un izglītojošās darbnīcas, orientēšanās spēles un citas interesantas, aizraujošas aktivitātes.

Pareizi šķirot atkritumus mācīs “Zaļā josta” un “ZAAO”, savukārt “Vides pakalpojumu grupa” gādās par atkritumu šķirošanas iespējām pasākumā un piedāvās izzināt šķiroto atkritumu savācēja ikdienas darbu. “Zaļā josta” stendā bērni varēs tikties ar Šķiromānu Zigi un kopā ar Ezīti Jostiņu pārbaudīt iemaņas PET pudeļu šķirošanas veiklībā.

Pasaules dabas fonda Pandas “Dabas laboratorijā” būs ko darīt lieliem un maziem – kā atšķirt dažādas putnu balsis? Kuras zivis ir labi ēst un kuras nē? Kā noteikt jūras sāļumu un, kāpēc Baltijas jūra ir tik īpaša? Kopā ar Pandu varēsiet arī ar īpaša kalkulatora palīdzību izmērīt sava dzīvesveida ietekmi uz vidi un daudz ko citu.

Pasākuma laikā iepazīt pašmāju EKO produktus varēsiet kopā ar “Larua studija”, “Orgamint” un “Graenn”. “Larua studijas” darbnīcā būs iespējams gatavot ekoloģiskas vannas bumbas un mācīties liet smaržīgas ziepes.  “Graenn” stendā varēsiet iepazīties ar hidrolātiem, kā arī turpat notiks Latvijas populārāko ārstniecības augu demonstrēšana un stāstījumi par to pielietojuma un iedarbības iespējām mājas aptieciņā vai ķermeņa kopšanas līdzekļos. Savukārt dabīgās ekoloģiskās kokvilnas gultasveļas ražotāja “Orgamint Home” darbnīcā varēsiet iepazīties ar organiskās kokvilnas priekšrocībām, kā arī piedalīties konkursā par savas sapņu gultasveļas dizainu.

Pasākumā īpašs uzsvars tiks likts uz aktīvu atpūtu un veselīgu pārvietošanos. “Blue shock bike” iepazīstinās ar elektrovelosipēdiem, ļaujot tos izmēģināt, izbraucot nelielu trasīti. Ar auto hibrīdtehnoloģijām iepazīstinās “Wess Motors” un “Toyota”. Ar velosipēdiem, elektro skuteri un monociklu iepazīstinās pārstāvji no “Mobilus”. Savukārt “Ponicikls” stendā bērni varēs doties izjādē ar mehanizētiem zvēriņiem – ponijiem, žirafēm utt.

Brīnumu pasaulē ievedīs “Smilšu Lampas”, aicinot darboties radošajā darbnīcā, kur uz speciāli izgaismotām lampu virsmām varēs izjust smilšu burvīgo un terapeitisko iedarbību.  Ar savām rokām, virkni dažādu otu un citu palīglīdzekļu palīdzību smiltīs būs iespēja zīmēt dažādus videi draudzīgus mākslas darbus. Smilšu burvību varēs izjust arī smilšu mākslinieka Elmāra Gaigalnieka radošajā darbnīcā, kur notiks eksperimenti ar smiltīm un dabas materiāliem.

Aizrautīgākie grāmatu fani aicināti apmeklēt “Zvaigzne ABC” stendu, kurā varēs iegādāties sen kārotu lasāmvielu par draudzīgām cenām.

Spilgtākās pasākuma emocijas būs iespējams iemūžināt “Berga foto pakalpojumi” fotostūrītī, iejūtoties dažādos tēlos.

Gardus eko našķus pasākumā piedāvās maizes ceptuve “Lāči”, saldējumu bez E-vielām un glutēna varēs baudīt “Rīgas Saldējums” tirgotavās, savukārt “Ilgezeem” gardos kvasus un dzērienus varēs nogaršot kafejnīcā “Elizabete”, kurā arī tiks piedāvātas kompleksās pusdienas skolēniem par īpaši izdevīgu cenu.

Dažādas radošās un vides izziņas darbnīcas piedāvās Latvijas “zaļākās” organizācijas: Latvijas Valsts meži un Cūkmens, Latvijas Dabas muzejs, Latvijas Dabas fonds, Vides izglītības fonds, Latvijas Mazpulku organizācija un Ekoskolu programma un Dabas Vides estētikas studija. Īpašu papīra darbnīcu sarūpējusi Papīrfabrika “Līgatne”. Atraktīvās spēlēs un radošajās darbnīcās mazākos pasākuma apmeklētājus iesaistīs žurnāls “Zīlīte”, savukārt palauzīt prātu kā liels, tā arī mazs varēs “Domātāja” spēļu darbnīcās. Dabas aizsardzības pārvalde priecēs apmeklētājus ar vides izziņas darbnīcām par apkārtējās dabas un vides bagātībām.

Pasākumā būs padomāts arī par aktīvu izklaidi svaigā gaisā. Biedrība “Dabas draugi” apmeklētājus iesaistīs radošās un vides orientēšanās aktivitātes. Siguldas novada Jaunrades centrs “Sajūtu pētnieku laboratorijā” rīkos kreatīvas nodarbības, sajūtu eksperimentus un ekspedīcijas svaigā gaisā, kuru laikā pedagogi kopā ar bērniem pētīs apkārtējās vides parādības un izzinās pasauli ar visām maņām – redzi, tausti, ožu, dzirdi un garšu.

Lai apmeklētāji atcerētos, ka šī diena pavadīta Siguldā, ikviens varēs piedalīties individuālu tradicionālo Siguldas koka spieķīšu izgatavošanā kopā ar vietējiem amatniekiem.

Īpašs pārsteigums sarūpēts zinātkārajiem – pasākumā viesosies zinātnes centrs AHHA (Igaunija) ar dažādām zinātniski pētnieciskām un atraktīvām nodarbībām.

Un protams, tā kā šis būs svinīgs un mīļu paldies vārdu piepildīts pasākums, neiztiksim bez balvām un pārsteigumiem no “Zaļā josta” draugiem. Par īpašām dāvaniņām un pozitīviem pārsteigumiem gādās Rīgas Zooloģiskais dārzs, Dabas aizsardzības pārvalde, Turaidas muzejrezervāts, Līgatnes Dabas takas un Līgatnes Vienkoču parks.

Paldies mūsu lieliskajiem draugiem un atbalstītājiem: