Jaunumi 2014 /

Ielūdzam uz jaunas mobilās aplikācijas par atkritumu šķirošanas iespējām Latvijā prezentācijas pasākumu

Atpakaļ

“Zaļā josta” aicina mediju pārstāvjus un citus interesentus piedalīties mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” prezentācijas pasākumā, kura laikā tiks atklāta unikāla mobilā aplikācija par atkritumu šķirošanas iespējām Latvijā, sniegts ieskats atkritumu apsaimniekošanas aktualitātēs valsts mērogā, kā arī interaktīvā veidā demonstrētas atkritumu šķirošanas vietas Pārdaugavā.

Mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” prezentācijas pasākums norisināsies 2014. gada 1. decembrī plkst. 10.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas 11. stāvā, Rīgā, Mūkusalas ielā 3. Ieeja visiem interesentiem brīva.

Mobilā aplikācija “Atkritumu šķirošana” ir izstrādāta kā ērts palīgs vienkāršā, ātrā un pareizā ikdienas atkritumu šķirošanā, gādājot par tīru un sakoptu vidi. Aplikācija piedāvā biežāk sastopamās sadzīves un bīstamo atkritumu kategorijas, kuras sīkāk iedalītas izplatītākajos atkritumu veidos, darbojoties kā rokasgrāmata pareizai atkritumu šķirošanai ikdienā. Par katru atkritumu veidu sniegts ieskats, norādot to ietekmi uz vidi un cilvēka veselību, kā arī sniegti norādījumi pareizai katra atkritumu veida apsaimniekošanai. Lai sameklētu savai dzīvesvietai tuvāko atkritumu šķirošanas vietu, kartes formā atspoguļoti tuvumā esošie atkritumu dalītās vākšanas konteineri un šķirošanas laukumi.

Aplikācija pieejama lejupielādei bez maksas, kā arī lietojama bez interneta pieslēguma. Interneta pieslēgums nepieciešams vienīgi, lai lietotu kartes sadaļu.

Mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atklāšanas pasākumā 1. decembrī piedalīsies sekojoši eksperti:

“Zaļā josta” valdes loceklis Mārtiņš Krūmiņš – iepazīstinās ar mobilo aplikāciju “Atkritumu šķirošana”, demonstrējot tās pielietojumu, kā arī tās aktualitāti pamatos ar nesen mūsu pašu veikto iedzīvotāju aptauju;

Biedrības “Latvijas Zaļā josta” projektu direktore Ilze Liepa-Balode – iepazīstinās ar vortālu atkritumi.lv, kurā iedzīvotāji var ne tikai ērti sameklēt sev tuvāko šķiroto atkritumu nodošanas vietu kartē, bet arī izmantot citas ar atkritumu šķirošanu saistītas vortāla funkcijas;

SIA “AmberPhone” valdes loceklis Didzis Andersons – iepazīstinās klātesošos ar mobilo aplikāciju tendencēm mūsdienās;

Latvijas atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas izpilddirekcijas vadītājs Armands Nikolājevs – par atkritumu apsaimniekošanas šī gada tendencēm, datiem un apjomiem par visu Latviju kopumā;

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “Vides pakalpojumu grupa” valdes priekšsēdētājs Guntars Levics – iepazīstinās ar atkritumu šķirošanu Rīgā un Pierīgā, atklājot tendences, pastāstot par perspektīvām un plāniem.

Pēc ekspertu uzstāšanās visi pasākuma apmeklētāji laipni aicināti interaktīvā veidā caur “Zaļā josta” brillēm aplūkot atkritumu dalītās vākšanas šķirošanas konteineru atrašanās vietas Pārdaugavā virzienā no Akmens tilta līdz Bolderājai, savām acīm ieraugot, cik plašas patiesībā ir atkritumu šķirošanas iespējas Rīgā.

Šķirojot atkritumus un otrreizēji pārstrādājot izejvielas, katrs no mums var ievērojami samazināt savus izdevumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, padarīt vidi tīrāku un veselīgāku, taupīt dabas resursus un veicināt valsts attīstību. Šķirot ir moderni un izdevīgi!