Jaunumi 2011 /

Iespēja līdzdarboties kopīgas skaņas instalācijas „Papīra zvani” veidošana gūst plašu atsaucību mākslas forumā Baltā nakts 2011

Atpakaļ

„Zaļā josta” pārsteidza kultūras foruma Baltā nakts apmeklētājus ar iespēju iesaistīties kopīgas mākslas instalācijas radīšanā. Vakara gaitā no vecajiem un reiz jau izlasītajiem žurnāliem tapa EKO dizaina instalācija „Papīra zvani”, kuras radīšanā aicinājām piedalīties ikvienu interesentu.

Latvijas Nacionālās operas skvērs un tajā esošā Cafe Opera āra terase no ierastās gardumu baudīšanas vietas Baltajā naktī pārtapa par SIA „Zaļā josta” radošu darbnīcu, kurā reiz pārlapotie žurnāli pārtapa lielākos un mazākos zvanos. Katrs zvaniņa izgatavotājs līdz ar savu ieguldīto darbu zvaniņā iemūžināja savas gaišās domas un pozitīvo noskaņojumu, izveidojot daļu no kopējās instalācijas – no papīra zvaniem radīta meža, kur doties smelties pozitīvu noskaņojumu, atpūsties pēc garas darba nedēļas un ļauties patīkamām pārdomām.

Skaņas instalācijas veidošana guva ļoti lielu atsaucību. Papīra zvanus no žurnāliem, avīzēm un bukletiem locīja, grieza, šuva un stiprināja vairāk kā 300 Baltās nakts apmeklētāju, pārvēršot operas kafejnīcas āra terasi mājīgā, ar zvanu skaņām piesātinātā izstāžu zālē. Radītā instalācija, kuru veidoja sveču gaismā skaisti izgaismoti vairāk kā 350 lielāki un mazāki dažādas formas papīra zvani, apmeklētājiem bija apskatāma līdz pusnaktij un tad to steidza baudīt vēlākie Baltās nakts apmeklētāji.

Uz visas instalācijas kopējā fona īpaši izcēlās kāds iespaidīga izmēra zvans, kas tika radīts jau pašā vakara sākumā. Tapis no šuvēja piegrieztnes, tas garumā pārsniedza 1 metru un līgani plīvojot vējā, tika iemūžināts daudzu garāmgājēju fotogrāfijās kā īpaši ievērības cienīgs Baltās nakts apskates objekts.

„Zaļā josta” ir īpaši gandarīta par apmeklētāju un instalācijas veidotāju atsaucību un priecājas, ka ir izdevies sagādāt cilvēkiem patīkamu vakaru un iespēju iesaistīties ar mazumiņu kopīga, liela darba veikšanā. „Līdzīgi, kā Baltajā naktī lieli un mazi, veci un jauni ar prieku nāca pie mums, lai pašrocīgi veidotu daļu no kopīgās EKO instalācijas, tā mēs arī ceram, ka ikviens ar tādu pašu prieku un azartu vēlēsies dot savu ieguldījumu tīrākās, zaļākas un sakoptākas Latvijas veidošanā, veicot nelielu daļu no kopīgā lielā darba Latvijas vides labā. Un tā, daļu pa daļai, darbu pa darbam – kopīgi padarīsim mūsu valsti sakoptāku un skaistāku,” par instalācijas kopīgās veidošanas filozofiju stāsta SIA „Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Jekšiņa.

SIA „Zaļā josta” izsaka lielu pateicību Latvijas Nacionālajai operai un Cafe Opera par viesmīlību un atbalstu skaņas instalācijas „Papīra zvani” tapšanā. Paldies SIA „Izdevniecība „Dienas žurnāli”” par sarūpētajiem izdevuma „Ilustrētā junioriem” vecajiem žurnāliem, no kuriem tapusi skaistā EKO māksla.