Jaunumi 2016 /

Inčukalna pamatskolas audzēkņi nostiprināja zināšanas vides ilgtspējas jautājumos

Atpakaļ

Šā gada 7.decembrī “Zaļā josta” kopā ar SIA “Clean R” viesojās Inčukalna pamatskolā, kur skolas audzēkņiem vadīja interaktīvas vides izglītības nodarbības. Lekciju mērķis bija veicināt bērnu un jauniešu izpratni par cilvēka un vides savstarpējās mijiedarbības nozīmīgumu, popularizēt dabas resursu taupīšanu un atkritumu pareizu šķirošanu.

Nodarbības apmeklēja vairāk, nekā 200 skolas audzēkņu, kas tika dalīti vairākās grupās, no 1. līdz 9.klasei, pielāgojot katram vecumam atbilstošu un saprotamu informāciju. Skolēni labprāt ne tikai apguva jaunas zināšanas, bet dalījās arī savā atkritumu šķirošanas pieredzē, aktīvi uzdeva jautājumus par iespēju, mainot ikdienas paradumus, saudzēt dabu ikdienā, pārbaudīja savas prasmes interaktīvajā spēlē “Šķirosim kopā!”, kā arī noskatījās “Zaļā josta” jaunākās vides īsfilmas “Plastmasas maisiņa ceļš” un “Papīra ceļš”.

“Zaļā josta” izsaka pateicību Inčukalna pamatskolas skolotājiem par tik apzinīgas un ilgtspējīgi domājošas jaunās paaudzes audzināšanu, kā arī atgādina, ka vēl līdz šā gada decembra beigām izglītības iestādēm ir iespēja pieteikties ikgadējos makulatūras un izlietoto bateriju šķirošanas konkursos un iesaistīties kampaņā “Tīrai Latvijai!”, tādējādi kopīgiem spēkiem veidojot Latvijas vidi tīrāku, labāku un skaistāku.