Jaunumi 2007 /

Informatīvā akcija Ogrē „Daba – draugs, ne atkritumu trauks!”

Atpakaļ

2007. gada 18. maijā no plkst.14:00 līdz 19:00 Ogres Jauniešu kluba „Projektu darbnīca” jauniešu iniciatīvas grupa „Vēja spārni” sadarbībā ar Ogres Jaunatnes veselības centru, SIA „Zaļā josta” un picēriju „Vairāk saules” rīkoja vienas dienas informatīvo akciju par stikla un plastmasas piesārņojuma kaitīgo ietekmi uz vidi Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā” atbalstītā projekta „Daba – draugs, ne atkritumu trauks!” ietvaros.

Akcijas galvenais mērķis bija informēt sabiedrību par dabas piesārņojuma sekām. Bieži vien cilvēka rīcības un attieksmes pamatā ir neziņa, tādēļ šādu informatīvu akciju norise ir ļoti nozīmīga.

Akcijas dienā tika organizētas vairākas aktivitātes – erudīcijas aktivitāte pasākuma apmeklētājiem, auduma maisiņu apgleznošana, atkritumu pārstrādes mākslas radošās darbnīcas, kā arī pasākuma laikā uzstājās dažādas mūzikas grupas, kas pašas atbalsta un piekopj „zaļo” dzīvesveidu.

SIA „Zaļā josta” pārstāvji kopā ar projekta dalībniekiem informēja un izglītoja pasākuma apmeklētājus par dalīto atkritumu šķirošanu, vākšanu, tās nepieciešamību un atkritumu ietekmi uz dabu, uzsverot tieši plastmasa un stikla kaitīgo ietekmi.