Jaunumi 2017 /

Interaktīvā plastmasas pudeļu šķirošanas spēle un citas vides izglītības aktivitātes Ozolnieku novada svētkos pulcē apmeklētāju pūli

Atpakaļ

Aizvadītas “Zaļā josta” un “Clean R” rīkotās vides izglītības aktivitātes Ozolnieku novada svētkos. Svētku ietvaros atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi rūpējās par apmeklētāju izglītošanu par pareizu atkritumu šķirošanu, kā arī atraktīvā veidā aicināja izmēģināt atkritumu šķirošanas iemaņas spēlējot vides izglītības spēles.

Svētku ietvaros īpaši pieprasīta bija “Zaļā josta” izstrādātā mehanizētā plastmasas pudeļu šķirošanas spēle, kuras spēlētāju uzdevums bija sašķirot tukšās PET pudeles uz laiku, trāpot tās atbilstošajā atverē. Azartiskākie spēles dalībnieki spēlē piedalījās vairāk nekā 15 reizes, cenšoties uzlabot savus rezultātus un gūt vairāk punktu, ko apmainīt pret iespēju pavadīt laiku piepūšamajās atrakcijās.

Tukšās PET pudeles tika liktas lietā arī spēlējot basketbolu – “Clean R” pārstāvji aicināja izmēģināt veiklību, cenšoties trāpīt tukšās pudeles īstā basketbola grozā.

Savukārt ģimenes ar bērniem varēja šķirot otrreizējās izejvielas, noskaidrojot, kuri atkritumu veidi ir un kuri nav piemēroti pārstrādei, kā arī, kurā konteinerā tie metami. Spēles vadītājs uzdeva uzvedinošus jautājumus, lai radoši pamācītu, kā pareizi šķirot atkritumus. Par apmeklētāju vides izglītību gādāja arī Ezītis Jostiņš, aicinot ģimenes ar bērniem piedalīties atkritumu šķirošanas viktorīnā. Izzinot iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektroiekārtu pārstrādes procesu, bērnu auditorijai tika demonstrētas vides izglītības filmas: Papīra ceļš, Bateriju ceļš, Plastmasas maisiņa ceļš un Elektroiekārtu ceļš, kas sniedz plašu ieskatu šķiroto atkritumu pārstrādes procesā un uzskatāmi motivē iesaistīties atkritumu šķirošanā.