Jaunumi 2008 /

Ir noslēgušās „Zaļās ekskursijas” – unikāls vides izglītības projekts, kura ietvaros vairāku Rīgas skolu 3-6. klašu skolēni tika aicināti apmeklēt aizraujošas ekskursijas ar mērķi iemācīties dzīvot videi draudzīgi un „zaļi”.

Atpakaļ

„Zaļo ekskursiju” laikā skolēni pavadīja ierasto rudens ekskursiju dienu neparasti, aizraujošā un bērniem viegli uztveramā veidā mācoties rūpēties par vidi un taupīt dabas resursus, kā arī piedaloties jautrās spēlēs, konkursos un aktivitātēs par vides izglītības tēmu.

„Zaļo ekskursiju” mērķis bija aktualizēt vides jautājumus Latvijā, veicināt skolēnus domāt un rīkoties dabai draudzīgi, nekaitējot videi, kurā viņi dzīvo. Šī gada rudenī „Zaļajās ekskursijās” piedalījās 270 skolēni un 20 pedagogi no vairākām Rīgas skolām.

Projekta dalībniekiem – skolēnu grupām – tika piedāvāts izvēlēties viņuprāt interesantāko no trijiem rūpīgi sastādītiem ekskursiju maršrutiem, kuros tika iekļautas vairākas otrreizējo izejvielu pārstrādes rūpnīcas, atkritumu poligoni, saules paneļi enerģijas iegūšanai, naturālās lauksaimniecības un daudzi citi interesanti apskates objekti, kuros skolēniem māca rūpēties par vidi un taupīt dabas resursus.

SIA „Zaļā josta” uzskata, ka, iespaidojoties no ekskursiju laikā redzētā un uzzinātā, bērni paši sāks rūpēties par dabu, aizrautīgāk iesaistīsies vides saudzēšanas aktivitātēs un šķiros atkritumus, nodrošinot to pārstrādi un atkārtotu izmantošanu, kā arī mācīs rūpēties par vidi arī saviem ģimenes locekļiem, draugiem un paziņām.

Uzskatām, ka ir ļoti svarīgi mācīt bērniem rūpēties par vidi jau no mazotnes, jo tas ir laiks, kad bērniem veidojas pašiem savi uzskati un dzīves principi. Tādēļ ir svarīgi, lai par šādu principu kļūtu arī saudzīga un atbildīga attieksme pret vidi un taupīga attieksme pret dabas resursu patēriņu.

Mēs uzskatām, ka „Zaļās ekskursijas” ir palīdzējušas skolēniem izprast videi draudzīga un „zaļa” dzīvesveida nozīmi un šīs ekskursijas ir ne tikai sniegušas noderīgu informāciju, bet tiešām ir spējušas mainīt arī viņu uzskatus.

Projektu „Zaļās ekskursijas” organizēja SIA „Zaļā josta” ar ģenerālsponsora SIA „Latvijas Mobilais Telefons” finansiālo palīdzību un atbalstītājiem – zaļā dzīvesstila žurnālu „Vides Vēstis”, Vides aizsardzības klubu, Latvijas Valsts Mežiem un SIA „Onyx reklāma

Skolēnu un pedagogu atsauksmes par „Zaļajam ekskursijām” ir ļoti labas, tādēļ plānojam „Zaļās ekskursijas” turpināt arī nākamgad, aicinot bērnus doties vides izglītības ekskursijās 2009. gada pavasarī.

Nākamās sezonas ekskursijām tiks sastādīti jauni ekskursiju maršruti, iekļaujot tajos jaunus, interesantus vides izglītības objektus.

Vairāk informācijas par plānotajām 2009. gada pavasara sezonas ekskursijām meklējiet SIA „Zaļā josta” mājas lapā www.zalajosta.lv.