Jaunumi 2010 /

Īstām saimniecēm ir ne tikai jāpārzina kulinārijas, rokdarbu un mājturības īpatnības, bet arī jāmāk rūpēties par vidi

Atpakaļ

2010. gada 20. janvārī norisinājās Latvijas vispārizglītojošo skolu Mājturības/mājsaimniecības 17. olimpiādes 2. posms. Tas norisinājās Līvānu 1. vidusskolā un tajā piedalījās 28. skolnieces no visas Latvijas. Šogad mājturības olimpiādē nozīmīga vieta tika atvēlēta ilgtspējīgai un videi draudzīgai saimniekošanai, līdzās ierastajiem jautājumiem par tekstiltehniku vai uzturu, uzdodot praktiskus jautājumus par preču iepakojumu un tā ietekmi uz vidi, atkritumu samazināšanas iespējām, atkritumu šķirošanu, kā arī videi draudzīgu materiālu izmantošanu.

Šādi jautājumi raisa nākamajās saimniecēs izpratni par mājsaimniecībā ikdienā izmantojamu lietu – tīrīšanas līdzekļu, iepakojuma materiālu, radušos atkritumu – ietekmi uz vidi un mudina rast risinājumus, kā padarīt savu saimniekošanu pēc iespējas nekaitīgāku apkārtējai videi. Olimpiādes dalībnieces tika aicinātas izteikt savu viedokli, kāpēc jāšķiro atkritumi un izlietotais preču iepakojums, kā arī izstāstīt, kādus pasākumus viņas ikdienā dara, lai mazinātu izlietotā iepakojuma ietekmi uz vidi.

Olimpiādes dalībniecēm pēc darba uzdevumu veikšanas tika dāvātas videi draudzīgas piemiņas balvas no SIA „Zaļā josta” – ekoloģiski auduma iepirkumu maisiņi, biodegradējamas pildspalvas, klades no otrreizēji pārstrādāta papīra un citi videi draudzīgi atribūti, kas noteikti spēs pamatot atkritumu šķirošanas un otrreizējās pārstrādes nepieciešamību un iedvesmot saimniekot, izvēloties videi draudzīgus materiālus un iepakojumu.

SIA „Zaļā josta” izsaka patiesu prieku, ka atkritumu šķirošana un saudzīga attieksme pret dabas resursiem tiek ikdienā mācīta skolēniem un ir kļuvusi par nozīmīgu kritēriju labāko nākamo saimnieču noteikšanā.