Jaunumi 2012 /

Izglītības iestādes vāc izlietotās baterijas un makulatūru

Atpakaļ

Līdz 2011. gada 31. decembrim izglītības iestādes no visas Latvijas varēja pieteikties uzņēmuma „Zaļā josta” organizētajos konkursos – bateriju vākšanas konkursam „Būsim atbildīgi” un makulatūras vākšanas konkursam „Otru elpu papīram”. Pašreiz pieteikšanās ir noslēgusies un notiek aktīva izlietoto bateriju un makulatūras krājumu papildināšana izglītības iestādēs.

Dalība konkursos ir pavisam vienkārša. Lai iesaistītos cīņā par vērtīgām balvām, izglītības iestāžu pārstāvjiem – skolēniem, personālam un mācībspēkam – ir jāvāc izlietotās baterijas vai makulatūra, tādējādi nopelnot gan sev, gan savai izglītības iestādei vērtīgas balvas.

Bateriju vākšanas konkurss tiek organizēts jau sesto gadu un katru gadu tas gūst arvien lielāku atsaucību. Šajā mācību gadā konkursā pieteikušās 182 izglītības iestādes, kas ir par 53 vairāk nekā iepriekšējā gadā. Lai saglabātu konkursa cīņas sparu, aktīvākās skolas uz šo brīdi savākto bateriju daudzumu neatklāj. Tas konkursa dalībniekiem jāreģistrē savā profilā līdz šā gada 1. februārim, kad uzzināsim, cik tonnu izlietoto bateriju konkursa ietvaros izdevies savākt šogad.

Savukārt makulatūras vākšanas konkursā „Otru elpu papīram” reģistrējušās 347 izglītības iestādes, kas ir par 68 izglītības iestādēm vairāk kā iepriekšējā gadā. Šobrīd konkursa ietvaros savāktas gandrīz 192 tonnas makulatūras, bet makulatūras daudzumu savā profilā var reģistrēt līdz 31. martam, kas liecina par to, ka savāktais makulatūras daudzums būs tik liels, ka no izciršanas būs izdevies izglābt veselu mežu.

Abu konkursu laureātu vārdi tiks paziņoti 2. maijā, tos noteiks gan pēc savāktā bateriju un makulatūras daudzuma uz vienu audzēkni, gan pēc kopējā izglītības iestādes savāktā bateriju un makulatūras daudzuma. Uzvarētāji savās īpašumā no uzņēmuma „Zaļā josta” iegūs dāvanu kartes sporta inventāra iegādei, kā arī makulatūras konkursa uzvarētāji varēs doties AS „Latvijas valsts meži” organizētās vides izziņas ekskursijas. Katra izglītības iestāde, kas piedalīsies makulatūras vākšanas konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg biroja vai zīmēšanas papīra no SIA „Papīrfabrika „Līgatne””. Desmit aktīvākie audzēkņi, gan individuālie bateriju vācēji, gan makulatūras šķirotāji, saņems pārsteiguma balvas no konkursu atbalstītājiem.

Konkursu mērķis ir veicināt bērnos un jauniešos izpratni par atkritumu ietekmi uz vidi, kā arī rosināt caur praktisku darbību ikdienā samazināt apkārtējās vides piesārņojumu un veidot izpratni, ka pareizi sašķiroti un nodoti atkritumi pārstrādei kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā.

Bateriju vākšanas konkurss „Būsim atbildīgi!” tiek rīkots sadarbībā ar A/S „BAO” un SIA „DPD Latvija”.

Makulatūras vākšanas konkurss tiek rīkots sadarbībā ar SIA „Papīrfabrika „Līgatne”” un AS „Latvijas valsts meži” un reģionālajiem atkritumu apsaimniekotājiem SIA “EKO Latgale”, SIA “ALBA”, SIA “Liepājas RAS”, Līvānu pils. Pašvaldības SIA “Dzīvokļu un komunālā saimniecība”, SIA “Marss”, SIA “Veronija”, SIA “Ludzas apsaimniekotājs”, SIA “Kuldīgas komunālie pakalpojumi”, SIA “Alba-5”, Alūksnes pilsētas pašvaldības SIA “Rūpe”, SIA “Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija”, SIA “Ķilupe”, SIA “Getliņi Eko”, SIA “Saldus komunālserviss”, SIA “Veolia vides serviss” un SIA “Vidzemes serviss”.