Jaunumi 2011 /

Izsludinām bateriju vākšanas konkursu „Būsim atbildīgi”

Atpakaļ

SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar A/S „BAO” un SIA „ DPD Latvija” aicina visas Latvijas izglītības iestādes piedalīties bateriju vākšanas konkursā „Būsim atbildīgi”. Bateriju vākšanas konkursu SIA „Zaļā josta” rīko jau sesto reizi, ar katru mācību gadu praktiskā bateriju vākšanā iesaistot aizvien vairāk izglītības iestādes.

Konkursa nolikums

Konkursa datu bāze

Konkursa norise

Bateriju vākšana norisinās no 2011. gada 17. oktobra līdz 2012. gada 1. februārim. Pēc bateriju vākšanas pabeigšanas tās tiks izvestas no izglītības iestādēm, rūpīgi nosvērtas un uzskaitītas, lai noteiktu, cik kilogramu vai tonnu šo bīstamo atkritumu katra konkursa dalībnieku skola ir savākusi. Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 2012. gada maijā, nosakot godalgoto vietu ieguvējus divās kategorijās: dalot izglītības iestādes savākto bateriju daudzumu uz audzēkņu skaitu šajā izglītības iestādē un pēc kopējā izglītības iestādes savāktā bateriju daudzuma.

Konkursā aicinātas piedalīties pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības iestādes no visas Latvijas.

Pieteikšanās konkursam

Lai piedalītos bateriju vākšanas konkursā „Būsim atbildīgi”, izglītības iestādēm līdz 2011. gada 31. decembrim nepieciešams reģistrēties, izveidojot savu dalībnieka profilu konkursa elektroniskajā datu bāzē SIA „Zaļā josta” mājas lapā sadaļā Bateriju vākšanas konkurss. Pēc reģistrācijas elektroniskajā datu bāzē Jūs saņemsiet apstiprinājuma e-pastu.

Konkursa nozīme

Konkurss „Būsim atbildīgi” tiek rīkots ar mērķi rosināt bērnus un jauniešus ar savu ikdienas rīcības maiņu aktīvi iesaistīties vides piesārņojuma samazināšanas procesos.

Izlietotās baterijas pieder pie videi bīstamo atkritumu kategorijas, jo satur dažādas ķīmiskas vielas, tādas kā skābes, sārmus, metālus, kas, nonākot vidē, var apdraudēt cilvēku un dzīvnieku veselību.

Kopumā Latvijā katru gadu ieved vairāk kā 500 tonnu dažādu bateriju, bet savākta un nodota pārstrādei tiek tikai apmēram piektā daļa. Piedaloties SIA „Zaļā josta” organizētajā konkursā, Jūs sekmēsiet vides piesārņojuma samazināšanos ar kaitīgām vielām.

Papildu informācija par konkursu:

Ilze Fīlipa, tālr.: 67808112, mob.: 27099097, e-pasts baterijas@zalajosta.lv.