Jaunumi 2019 /

Izstādē “Mans zaļais dāvanu iesaiņojums” apkopotas idejas, kā svētku dāvanas iesaiņot dabai draudzīgi

Atpakaļ

Aicinot iedzīvotājus ievērojami samazināt pārstrādei nepiemērota, dabai kaitīga dāvanu iesaiņojamā materiāla patēriņu, “Zaļā josta” aicina apmeklēt iedvesmas izstādi “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums”. Izstādē skatāmi labākie, oriģinālākie un videi draudzīgākie radošie darbi, apkopojot desmitiem dažādu veidu, kā dāvanu iesaiņojumu iespējams pagatavot pašu spēkiem, izmantojot dabas materiālus un otrreizējās izejvielas. 

Izstāde “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” skatāma modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, 1. stāvā pie info centra no 13.12.2019. uz svētku perioda laiku. Svinīgā izstādes atklāšana, sveicot spožāko ideju autorus, norisināsies 13.12.2019., sākums plkst. 16.00.

Latvijā ik gadu atkritumos nonāk ap 200 tonnu iepakojamo materiālu, no kuriem lielākā daļa ir gatavota no sintētiskām šķiedrām, kompozītmateriāliem, lakotiem papīriem, kas dabā nesadalās un nav piemēroti atkārtotai pārstrādei. Lai dāvanu pasniegšanu padarītu dabai draudzīgāku, taupot resursus un mazinot pēcsvētku atkritumu kalnus, “Zaļā josta” aicina sabiedrību piedomāt pie iepakojamā materiāla izvēles iespējām, aicinot daudzslāņu materiālus un sintētiskās šķiedras aizstāt ar dabas materiāliem vai vienslāņa iesaiņojumiem, kurus pēc svētkiem var lietot atkārtoti vai nodot otrreizējai pārstrādei.

“Sākoties aktīvajai dāvanu pasniegšanas sezonai, esam apkopojuši padomus, kā ierastos čaukstošos iesaiņojamos papīrus, maisiņus, sintētiskās dāvanu lentas, ir iespējams aizstāt ar dabai draudzīgāku dāvanu iesaiņojumu. Šajā izstādē mēs vēlējāmies parādīt, – ka dāvanu iesaiņojumu ikviens var pagatavot mājās pats,” norāda “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa. Izstādē “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” skatāmi piemēri, kā dāvanu iesaiņojumu var darināt, liekot lietā nevajadzīgas kastītes, burkas, tukšo pārtikas iepakojumu, audumu, kaltētus dabas materiālus, izlasītos laikrakstus un daudz ko citu, ne tikai taupot resursus, bet arī padarot dāvanu par neatkārtojamu mākslas darbu.

Izstāde “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” būs skatāma visu pirmssvētku laiku, iedvesmojot apmeklētājus izvēlēties videi draudzīgus dāvanu iesaiņojumus, rūpēties par vidi, atteikties no dabai kaitīgiem, pārstrādei nepiemērotiem dāvanu iesaiņojumiem un smelties iedvesmu, lai pašu spēkiem varētu darināt dāvanu iesaiņojumus, kas nekaitēs videi.

“Zaļā josta” izsaka pateicību konkursa un izstādes “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” atbalstītājiem: modes un izklaides centram “Rīga Plaza”, “Lāči”, “The Body Shop”, SIA “Narvesen Baltija”, “Happeak”, SIA “Maxima Latvija”, Latvijas tirgotāju asociācija, veikalu tīkls “AIBE”, “Tele2”.