Jaunumi 2011 /

Izveido radošo darbu no otrreizējām izejvielām un piesaki to fotokonkursam „Jauns skats uz vecām lietām”!

Atpakaļ

SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar vortālu www.tirailatvijai.lv un inovāciju izglītības centru „Ideja” izsludina radošo fotokonkursu „Jauns skats uz vecām lietām”, kurā aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo skolu 5-12. klašu audzēkņi. Fotokonkurss norisinās no 2011. gada 14. februāra līdz 20. martam, kad tiks noskaidroti trīs konkursa laureāti un viens galvenās balvas ieguvējs.

Fotokonkurss tiek rīkots ar mērķi veicināt skolēnu izpratni par nevajadzīgu lietu utilizācijas iespējām, saskatot katrā lietā tās alternatīvas izmantošanas iespējas un mazinot radīto atkritumu daudzumu, vienlaikus ar fotogrāfijas palīdzību fiksēt otrreizēju materiālu māksliniecisko skaistumu, uzskatāmi demonstrējot nevajadzīgu lietu praktiskas alternatīvas izmantošanas iespējas.

Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem ir jāizveido instalācija, dizaina vai interjera priekšmets, sadzīvē praktiski pielietojams priekšmets vai iekārta, apģērbs vai aksesuārs, izmantojot otrreizējos materiālus un sadzīvē vairs nevajadzīgas lietas. Izveidoto izstrādājumu konkursa dalībnieki nofotografē dažādos rakursos un piesaka fotokonkursam, iesūtot sevis radītā mākslasdarba fotogrāfijas un sniedzot informāciju par izgatavoto lietu, aizpildot pieteikuma formu. Lai pieteiktos konkursam, darba fotogrāfijas un aizpildīto pieteikuma formu dalībniekiem ir jāsūta Laimai Jekšiņai uz e-pasta adresi laima.jeksina@zalajosta.lv līdz 2011. gada 13. martam.

Visi konkursam pieteiktie darbi tiks izvērtēti vadoties pēc konkursa uzdevuma atbilstoši konkursa nolikumā aprakstītajām darba prasībām. Darbu vērtēšana tiks veikta divās kārtās – vispirms žūrija noteikts tos darbus, kas atbilst visām izvirzītajām prasībām, izvirzot labākos darbus otrai konkursa vērtēšanas kārtai. Otrajā kārtā labākos darbus nedēļas garumā vērtēs vortāla tirailatvijai.lv apmeklētāji, balsojot par saviem favorītiem. Par konkursa laureātiem kļūs tie triju labāko darbu autori, kas iegūs lielāko balsu skaitu.

Konkursa laureāti balvā saņems lielisku iespēju inovāciju izglītības centra „Ideja” sertificēta pasniedzēja vadībā bez maksas kopā ar labākajiem draugiem apmeklēt speciāli viņiem veidotas radošās darbnīcas privātnodarbības. Un, protams, konkursa noslēguma dienā tiks sumināts fotokonkursa pirmās vietas ieguvējs, kas būs ieguvis visvairāk balsu – viņš vai viņa savā īpašumā iegūs Canon digitālo fotokameru fotografēšanas mākslas attīstīšanai.

Pieteikuma forma

Konkursa nolikums

Uzaicinājuma vēstule skolām