Jaunumi 2013 /

Jau vairāk kā 4 000 cilvēku Latvijā parakstījuši petīciju par Baltijas jūras atveseļošanu

Atpakaļ

Triju dienu laikā vides akcijās, kas notikušas Salacgrīvā, Saulkrastos un Jūrmalā, vairāk kā četri tūkstoši cilvēku parakstījuši „Velomaratons Baltijas jūrai” (Race for the Baltic) petīciju par Baltijas jūras atveseļošanu. Vides akcijas notiek sadarbībā ar „Vides aizsardzības klubs”, „homo ecos:”, „Zaļā josta” un „Vides izglītības fonds”.

Šodien akcijas dalībnieku brauciena mērķis ir Tukums, kur no plkst. 14.00 līdz 17.00 Stadiona ielā 3 (pie Tukuma ledus halles) notiks nākamā vides akcija. Ikviens interesents ir aicināts apmeklēt informatīvo telti, parakstīt petīciju par Baltijas jūras atveseļošanu, kā arī rīt, 24.jūlijā pievienoties velobraucējiem ceļā uz Kuldīgu. Izbraukšana plkst. 8.40-9.00 no Tukuma Domes ēkas pagalma.

Savukārt trešdien, 24.jūlijā notiks nebijis notikums, kad akcija Race for the Baltic velobraucēji dosies uz Slīteri, kur simboliski pie Šlīteres bākas plkst. 17.30 satiks Latvijas Vides izglītības fonda rīkotās kampaņas „Mana jūra” dalībniekus, kuri arī šajā pat laikā, veicot ikdienas vides monitoringus un daudzas citas vides aktivitātes, mēro ceļu ar kājām gar Baltijas jūras Latvijas piekrasti.

Abu Baltijas jūras ekoloģijai veltīto akciju dalībnieku pieredzes apmaiņu un unikālo tikšanos stiprinās un papildinās slavenā saksofonista Arta Gāgas koncerts, kas bez maksas notiks Šlīteres bākā plkst. 18.00. Arī uz šo pasākumu ir aicināts ikviens Baltijas jūras un skaistas mūzikas mīlētājs.

Vairāk par abām akcijām var uzzināt: www.raceforthebaltic.com

Velobrauciena turpmāko dienu maršruts un izbraukšanas, ierašanās laiki (izbraukšana no katras pilsētas pašvaldības Domes ēkas laukuma ap plkst. 9.00 – 9.30):

24.jūlijs – izbraukšana no Tukuma plkst. 8.40-9.00, maršruts Tukums – Kuldīga/Slītere. Plkst. 18:00 koncerts un vides akcija Slīteres bākā.

25.jūlijs – izbraukšana no Kuldīgas plkst. 9:30, maršruts Kuldīga – Pāvilosta. Vides akcijas Pāvilostas novadpētniecības muzejā un Pelēkajā kāpā.

26.jūlijs – izbraukšana no Pāvilostas plkst. 9:00, maršruts Pāvilosta – Rucava.

27.jūlijs – izbraukšana no Rucavas plkst. 9:00, maršruts Rucava – Klaipēda (Lietuva).