Jaunumi 2016 /

Jauno biologu skola atklāj 2016./2017. gada mācību sezonu ar Dzelteno kārtu, kas veltīta zooloģijai un dzīvnieku ekoloģijai

Atpakaļ

22.oktobrī LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā bija manāma rosība – norisinājās LU Bioloģijas fakultātes pasākums skolēniem Jauno biologu skola, kas pulcēja teju deviņdesmit 9.-12. klases skolēnus no visām Latvijas malām. Jauno biologu skola norisinās ar SIA „Zaļā josta” atbalstu. Pirmajā skolas nodarbībā skolēniem bija iespēja uzzināt vairāk par dzīvniekiem, piedaloties Dzeltenajā zooloģijas un dzīvnieku ekoloģijas kārtā.

Dienas gaitā dalībnieki mācījās taisīt putnu būrīšus, iejutās bioloģijas studentu ādā, laboratorijā pētot un aprakstot dažādus bezmugurkaulniekus, atpazīstot Latvijas dzīvnieku dabā atstātās pēdas, spalvas, ragus, galvaskausus un citas zīmes, kā arī klausoties ornitologa Andra Avotiņa jun. lekciju par pūcēm. Kā ierasts, skolēni sacentās arī erudīcijā, atbildot uz dažādiem studentu sastādītiem jautājumiem.

Tika noskaidrots, ka interesēties par bioloģiju ne vienmēr ir viegli – daži no dalībniekiem cēlās jau četros no rīta, lai laikus atbrauktu uz Rīgu.

Gaidot erudītāko skolēnu apbalvošanu, dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt savu biologa drosmi un neskatoties ielikt roku kastē, kurā mita kas dzīvs. Drosminieki pēc tam labprāt uzņēma bildes ar kastes iemītniekiem – Madagaskaras šņācējprusakiem.

Dzeltenās kārtas noslēgumā ar atbalstītāju sarūpētām balvām tika apbalvoti zinošākie skolas audzēkņi:

  1. vieta: Toms Ekmanis
  2. vieta: Juris Jančevskis
  3. vieta: Dāvids Rubens

Visi dalībnieku rezultāti, kā arī plašāka informācija par Jauno biologu skolu un pieteikšanās nākamajām kārtām: http://jbs.lu.lv/