Jaunumi 2016 /

Jauno biologu skolas Baltajā kārtā skolēnus iepazīstinās ar mikrobioloģiju un molekulāro bioloģiju

Atpakaļ

Šo sestdien, 2016. gada 3.decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā ar “Zaļā josta” atbalstu norisināsies Jauno biologu skolas otrā kārta, kas veltīta mikrobioloģijai un molekulārajai bioloģijai.

Baltā kārta sniegs iespēju skolēniem no visas Latvijas uzzināt, kā biologi pēta acīm nesaredzamo un iemēģināt roku praktiskos biologa darbos. Lekcijas vadīs Gints Kalniņš no Latvijas biomedicīnas pētījumu un studiju centra un mag. biol. Agija Lāce. G. Kalniņš stāstīs par kristalogrāfiju un tās iespējām, bet A. Lāce ar interesantiem piemēriem iepazīstinās ar bioētiku.

Jauno biologu skolā aicināti iesaistīties 9.-12. klašu skolēni no visas Latvijas, kurus īpaši interesē bioloģija un dabas zinības. Baltajai kārtai pieteikties var arī tie interesenti, kas nav piedalījušies pirmajā Jauno biologu skolas Dzeltenajā bioloģijas kārtā. Zinošākie un erudītākie skolēni tiks apbalvoti ar vērtīgām dāvanām no Jauno biologu skolas atbalstītājiem – SIA Zaļā josta, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultāte, Latvijas Universitāte Bioloģijas fakultātes studentu pašpārvalde, BioSan, Tamio, Jāņkalni, Rīgas Pašvaldības kultūras iestāžu apvienība,, Bio Efekts, Dobeles dzirnavnieks, Latvijas Valsts meži, Rīgas Svētā Pētera baznīcas pārvalde, Bior, Kunturi, Brain games, Purpurs, Eiropas Parlamenta Informācija birojs Latvijā, Eiropas Komisija.

 

Jauno biologu skolas Baltās kārtas dienas kārtība:

9:00 Reģistrācija

10:00 Informatīva atklāšana

10:10 Laboratorijas darbs I

10:50 Laboratorijas darbs II

11:30 Jautājumu kārta

12:10 Pusdienu pauze

12:40 Lekcija

13.35 Lekcijas jautājumu kārta

13:50 Jautājumu kārta

14:20 Izklaidējoša lekcija un grupu darbs

15.45 Apbalvošana

 

Plašāka informācija un pieteikšanās Jauno biologu skolas mājaslapā jbs.lu.lv.

Visus interesējošos jautājumus var uzdot kneiburga@gmail.com, 28783219.