Jaunumi 2008 /

Jaunpils kustību festivāls 2008

Atpakaļ

Šī gada 25. aprīlī Jaunpils pilī 14. gadu pēc kārtas norisinājās bērnu un jauniešu kustību festivāls „Jaunpils 2008”. Tā mērķis ir popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Festivāla apmeklētāju skaits ik gadu ir ļoti liels, jo tajā aktīvi piedalās bērni un jaunieši no visiem Latvijas rajoniem. Šogad festivālā piedalījās 800 dalībnieki vecumā no 5 līdz 20 gadiem.

Festivāla  ietvaros tika piedāvāta plaša programma  – teatralizētas viduslaiku ekskursijas Jaunpils pilī, tika organizētas radošās darbnīcas, konkursi un, protams, pašu dalībnieku aktīvi ritmiski priekšnesumi.

Jaunpils festivāla norisi atbalstīja arī SIA „Zaļā josta”, nodrošinot festivāla informatīvo daļu par atkritumu šķirošanu un iepazīstinot festivāla dalībniekus un apmeklētājus ar SIA „Zaļā josta” darbību, aktivitātēm, mērķiem. Festivāla dalībnieki tika aicināti piedalīties dažādos konkursos par atkritumu šķirošanu. Čaklākajiem konkursu dalībniekiem tika dalītas vērtīgas balvas no otrreizēji pārstrādātiem materiāliem. Bērnu iniciatīva un zināšanas atkritumu šķirošanā bija apsveicami augsta, jo daudzi festivāla apmeklētāji pagājušā gada nogalē piedalījās SIA „Zaļā josta” rīkotajā akcijā „Šķiro kopā ar ezīti!”, kur viņiem tika sniega iespēja apgūt atkritumu šķirošanas iemaņas un iegūt jaunas zināšanas vides jomā.

Jaunākos festivāla apmeklētājus priecēja SIA „Zaļā josta” ezītis Jostiņš, kas bērnu un jauniešu vidū ir ļoti iemīļots. Visiem bija iespēja nofotografēties ar Jostiņu un konsultēties, kā labāk parūpēties par apkārtējo vidi un taupīt dabas resursus.