Jaunumi 2014 /

Jaunpils kustību festivāls pulcē vairāk nekā 980 videi draudzīgu bērnu un jauniešu no visas Latvijas

Atpakaļ

Šī gada 30. aprīlī Jaunpils pilī norisināsies gada vērienīgākais bērnu un jauniešu kustību festivāls “Jaunpils 2014”, apvienojot valsts kustīgākos, dzīvespriecīgākos un “zaļi” domājošos bērnus un jauniešus. Šogad festivāls svin apaļu 20. gadskārtu, pulcējot rekordlielu dalībnieku skaitu – festivālam, sākot no pirmsskolas vecuma dalībniekiem līdz vidusskolēniem, pieteikušies vairāk nekā 980 dalībnieku.

Pasākuma galvenais mērķis ir popularizēt veselīgu, dabai draudzīgu un aktīvu dzīvesveidu, kā arī patīkami un aizrautīgi atpūsties kopā ar līdzīgi domājošiem.

Festivāla dalībnieki sacentīsies četrās vecuma grupās, sākot no pirmsskolas vecuma bērniem, līdz vidusskolēniem. Dalībnieku komandu uzdevums būs līdz 4 minūšu garā kustību priekšnesumā – aerobikā, modes dejās, ritma dejās, tērpu teātrī u.c. – pārsteigt žūriju un skatītājus, sacenšoties par galveno balvu katrā vecuma kategorijā.

Par festivāla norisi un deju grupu uzstāšanos gādās “Kultūras Laboratorija” un kustību studija „MIks” sadarbībā ar pašvaldības aģentūru „Jaunpils”, bet par to, lai festivāls aizritētu videi draudzīgi, rūpēsies SIA „Zaļā josta”.

Paralēli sacensībām pasākuma organizatori ir padomājuši arī par kvalitatīvu un izglītojošu izklaidi bērniem. Par videi draudzīgu izklaidi pasākuma laikā gādās “Zaļā josta” un dabas draugs Ezītis Jostiņš, kas mācīs bērnus pareizi šķirot atkritumus un rūpēties par vidi. “Zaļā josta” pārstāvji izstāstīs, kāpēc atkritumi ir jāšķiro un jānodod pārstrādei, kā arī pārbaudīs bērnu zināšanas pareizā rīcībā ar atkritumiem.

Festivāla laikā būs iespēja aktīvi iesaistīties radošajās darbnīcās,  fotografēties kopā ar SIA “Berga foto” un “Swedbank” talismaniem – Pīli un Vāveri. Par drošību gādās un bērnus apmācīs Valsts policijas talismani bebrs Bruno un runcis Rūdis. Savukārt pasākuma izskaņā visi dalībnieki varēs atpūsties vakara diskotēkā.

Uz tikšanos Jaunpils pilī 30. aprīļa pēcpusdienā, festivāla svinīgā atklāšana plkst. 14.00 Jaunpils pils zālē un pagalmā.