Jaunumi 2018 /

Kamparkalna vides skaistums un tā saglabāšanas veicināšana Vivus.lv MTB Maratona Talsu posmā

Atpakaļ

8. jūlijā gleznainajā Talsu apvidū norisinājās ceturtais Vivus.lv MTB Maratona posms, kurā piedalījās dažādu vecumu sportisti, kā ierasts, līdzi ņemot savas ģimenes un aizvadot skaistu svētdienu dažādu aktivitāšu ielenkumā. Starp aktivitātēm nozīmīga loma bija arī “Zaļai jostai”, kas palīdzēja visiem interesentiem mācīties par to, kā iespaidīgo skaistumu mums apkārt saglabāt pēc iespējas ilgāk.

Viena no “Zaļā josta” piedāvātajām aktivitātēm bija atkritumu šķirošanas spēle, kura ar katru posmu pulcē arvien vairāk dalībnieku kā no sportistu, tā no to atbalstītāju vidus. Atkritumu šķirošanas spēlē gan bērni, gan viņu vecāki joprojām uzzina daudz jauna par to, kā vispareizāk savākt aiz sevis atstātās pēdas, rūpējoties par to pienācīgu šķirošanu un tālāk arī pārstrādi. Visiem, kas piedalījās izzinošajā spēlē, tika dāvātas arī piemiņas balviņas no “Zaļā josta”, kurās ietverts daudz informācijas par to, kā dzīvot videi draudzīgāk ikdienā, ne tikai dažādos sporta un atpūtas pasākumos ārpus mājām.

Būtisks “Zaļā josta” pienesums ir arī Ezis Jostiņš, kurš lielāku uzsvaru savā darbībā liek uz vides saudzēšanu tieši sporta pasākumos. Ezītis ne tikai aicina mazākos sportistus un viņu atbalstītājus nenomest zemē atkritumus, bet gan saplacināt tukšos dzērienu iepakojumus un ievietot tiem paredzētajās atkritumu tvertnēs, bet arī palīdz mazajiem censoņiem pienācīgi sagatavoties sacīkstēm un aizvadīt tās. Ezītis arī Talsos novadīja nelielu iesildīšanos, kas palīdzēja bērniem uztvert CIDO Bērnu braucienu kā kopā būšanas prieku, nevis sacīkstes. Tāpat Jostiņš uzmundrināja visus sportistus kā uz starta līnijas, tā arī finišā, radot neviltotu prieku bērnu sejās.

 

“Zaļā josta” un Vivus.lv MTB Maratons sadarbību turpinās arī:

22. jūlijā Smiltenē

5. augustā Cēsīs

8. septembrī Apē/Vastse-Roosa (EE)