Jaunumi 2023 /

Kinetics Nail Systems darbinieki mācās pareizi šķirot atkritumus kopā ar “Zaļā josta”

Atpakaļ

2023.gada 17.novembrī atsaucoties uzņēmuma ielūgumam “Zaļā josta” pārstāve Aija Caune viesojās uzņēmumā Kinetics Nail systems, lai iepazītos ar uzņēmuma darbu, un pastāstītu uzņēmuma darbiniekiem par to, kā pareizi šķirot atkritumus gan uzņēmumā, gan mājsaimniecībā.

Kopā ar darbiniekiem tika pārrunāti jautājumi par:

  • pareizu visu veidu iepakojumu šķirošanu;
  • videi kaitīgo preču nodošanas iespējām;
  • nolietoto elektroiekārtu šķirošanas iespējām;
  • bioloģisko atkritumu šķirošanu/kompostēšanu;
  • Iespējām atrast tuvāko šķirošanas laukumu, u.c. jautājumi.

Vislielāko gandarījumu darbiniekiem sagādāja praktiskā atkritumu šķirošanas nodarbība, kurā katrs darbinieks varēja uzdot savus neskaidros jautājumus un saņemt atbildes par dažādo atkritumu veidu pareizu šķirošanu. Praktiskajā šķirošanas nodarbībā piedalījās 30 darbinieki.

“Zaļā josta” bija priecīga dalīties ar ziņām par jaunākajām iespējām atkritumu šķirošanas jomā, pastāstot gan par portālu lietovelreiz.lv, iepazīstinot ar portāla karti un katalogu, kurā iedzīvotāji var atrast sev visu nepieciešamo remontdarbiem mājoklim, dārzam, sadzīvei un citām vajadzībām. Šīs lietas ir pieejamas nomai, saņemamas bez maksas vai par simbolisku samaksu, jo ir sagatavotas apritīgai vēlreizlietošanai.

Uzņēmuma darbinieki bija patiesi iepriecināti iegūt informāciju par nesen jaunatklāto būvgružu, būvmateriālu un remonta lietu apmaiņas punktu, kas atrodas atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “CleanR” šķirošanas laukumā “Nomales”, Brīvnieku ielā 11, Stopiņu pagastā. Šajā apmaiņas punktā iedzīvotāji var bez maksas nodot, paņemt vai apmainīt atkārtotai lietošanai derīgus būvmateriālus un remonta lietas, kā arī interjera priekšmetus un strādājošu elektrotehniku. Tāpat tajā ir iespējams noteiktas kvalitātes būvgružus iemainīt pret grunti vai šķembām.

zaļā josta apmācības