Jaunumi 2018 /

Konkursa “Dzīvo zaļi” noslēgumā “Zaļā josta” mācīja Alūksnes novada skolēnus rūpēties par vidi un šķirot atkritumus

Atpakaļ

2018. gada 23. aprīlī Alūksnes kultūras namā norisinājās SIA “Pilsētvides serviss” organizētā radošā konkursa “Dzīvo zaļi” Alūksnes kārtas fināls, kura ietvaros tika sveikti konkursa uzvarētāji, kā arī visiem konkursa dalībniekiem bija iespēja iesaistīties “Zaļā josta” organizētās vides izglītības aktivitātēs.

Par konkursa “Dzīvo zaļi” galvenās balvas ieguvēju Alūksnes novadā kļuva E. Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 8B klases komanda ar radošo darbu “Šķiro gudri, dzīvo mundri!”. Simpātiju balvas ieguva Ziemeru pamatskolas 4.-7. klašu komanda par darbu “Dzīvo zaļi! Šķiro!” un Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas 3. klases komanda par darbu “Mūsu pasaule zaļa”. Pie pelnītas balvas tika arī uzvarētāju komandas skolotāja, kurai balvu pasniedza konkursa atbalstītājs – laikraksts “Alūksnes ziņas”.

Kopumā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 100 bērnu un jauniešu, kā arī viņu pedagogi no Alūksnes pilsētas un novada mācību iestādēm. Pasākuma laikā dalībniekiem bija iespēja noklausīties informatīvas vides izglītības lekcijas par atkritumu šķirošanas tēmu, kuras vadīja “Zaļā josta” eksperte Velga Vilciņa.

Lai nostiprinātu lekciju laikā gūtās zināšanas, kā arī katrs pasākuma dalībnieks pārbaudītu savas iemaņas atkritumu šķirošanā, “Zaļā josta” piedāvāja dalībniekiem iesaistīties dažādās vides izglītības spēlēs.

 

Nākamās “Zaļā josta” vides izglītības lekcijas un spēles būs iespējams apmeklēt SIA “Pilsētvides serviss” rīkotā konkursa “Dzīvo zaļi” Gulbenes novada finālā, kas norisināsies 26.04.2018. Gulbenē, bērnu un jauniešu centrā “Bāze”.