Jaunumi 2021 /

Konkursā pieteiks oriģinālas spēles, kas darinātas no otrreizējām izejvielām

Atpakaļ

Lai motivētu iedzīvotājus mājsēdes laikā pavadīt vakarus ģimenes lokā jēgpilni un videi draudzīgi, “Zaļā josta” sadarbībā ar spēļu veikalu “Brain Games” izsludina konkursu “Mana mājsēdes spēle”. Konkursa dalībnieki aicināti no otrreizējām izejvielām un dabas materiāliem radīt jaunas, ģimenes lokā spēlējamas spēles, tādējādi veicinot resursu atkārtotu izmantošanu un sekmējot aprites ekonomiku. 

Konkursa plakāts

Konkursa nolikums 

“Ārī šogad esam situācijā, kad lielāko daļu no tradīcijām bagātajiem svētkiem mums nāksies pavadīt mājās, šaurā lokā. Tāpēc šis ir īstais laiks, lai būtu kopā ar ģimeni, saliedētos vēl vairāk un pie reizes arī paveiktu kādu zaļu un ilgtermiņā vērtīgu aktivitāti. Aicinām apskatīt šķirojamo un otrreiz pārstrādājamo materiālu, iepakojumu vai dabas materiālu pieejamību savā mājsaimniecībā un, izmantojot kādu vai vairākus no šiem elementiem, radīt izklaidējoši atraktīvu spēli, kuru kopīgi varēsiet spēlēt gada tumšākajos gadalaikos vai gada nogales svētkos un brīvdienās,” aicina “Zaļā josta” pārstāve un konkursa idejas autore Signe Jānelsiņa.

Lai piedalītos konkursā “Mana mājsēdes spēle”, tā dalībniekiem individuāli vai ģimenes lokā nepieciešams izgatavot oriģinālu spēli, izmantojot tikai otrreizējās izejvielas un / vai dabas materiālus. Spēles fotogrāfiju kopā ar tās aprakstu un spēles noteikumiem līdz šī gada 21. novembrim jāpiesaka konkursam, iesūtot uz e-pastu konkurss@zalajosta.lv. Plašāka informācija par konkursu atrodama “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv. 

Konkursa rezultāti un uzvarētāju vārdi tiks paziņoti 24. novembrī. Labāko spēļu ideju autori balvās saņems aizraujošas galda spēles no veikala “Brain Games”. “Galda spēles kļūst arvien populārākas, un tas ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids gan ar ģimeni, gan draugiem. Priecājamies, ka arī citi uzņēmumi domā par veidiem, kā veicināt kopā būšanas prieku, iesaistot tajā arī jautājumus par vides aizsardzību un materiālu atkārtotu lietošanu. Ar nepacietību gaidām Latvijas iedzīvotāju radošās idejas šajā konkursā,” norāda “Brain Games” mārketinga projektu menedžeris Oskars Valtenbergs.

“Lai iegūtu jaunas lietas, nebūt nav nepieciešams vienmēr doties uz veikalu. Atliek vien palūkoties sev apkārt un pielietot savu iztēli, lai nevajadzīgas mājlietas, tukšais iepakojums vai šķūnītī gadu gaitā krātās lietas iegūtu jaunu, noderīgu pielietojumu – piemēram, pārtaptu aizraujošās spēlēs jautrākiem vakariem ģimenes lokā,” teic S. Jānelsiņa. Resursu atkārtots praktisks pielietojums ir efektīvs veids, kā mazināt radīto atkritumu apjomu, taupīt resursus un ietaupīt līdzekļus, atsakoties no jaunu lietu iegādes. Turklāt konkurss “Mana mājsēdes spēle” apliecina, ka videi draudzīga rīcība ļauj gūt ilgtermiņā praktiski pielietojamu rezultātu.