Jaunumi 2018 /

Konkursā “Tīrai Latvijai!” bērni un jaunieši pārstrādei nodod 35,3 tonnas izlietotu bateriju

Atpakaļ

2017./2018. mācību gadā “Zaļā josta” rīkotajā otrreizējo izejvielu vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!” ar bērnu un jauniešu starpniecību savāca un uz pārstrādi nogādāja 35,329 tonnas izlietotu bateriju. Bateriju vākšanas konkurss norisinājās 12. reizi un šogad izdevies pārstrādei nogādāt par gandrīz tonnu vairāk šo videi kaitīgo atkritumu nekā pērn, veicinot vides saudzēšanu no piesārņojuma, vērtīgu otrreizējo izejvielu atgūšanu un bīstamu ķīmisku vielu nenonākšanu dabā.

Konkursā “Tīrai Latvijai!” izlietoto bateriju vākšanai pieteicās 335 izglītības iestādes no visas Latvijas, apvienojot 80 306 bērnu un jauniešu pūles tīrākas Latvijas veicināšanā. Visas konkursa laikā savāktās izlietotās baterijas apsaimniekoja ilggadējs konkursa partneris AS “BAO”, gādājot, lai baterijas tiktu pārstrādātas un nonāktu atkārtotā apritē.

Visvairāk izlietoto bateriju savāktas un izvestas no Rīgas pilsētas mācību iestādēm – kopumā 2 t un 948,5 kg. Līdzīgi rezultāti arī Liepājas mācību iestādēm, savācot 2 t un 880,3 kg bateriju. Jelgavas pilsētas un novada mācību iestādes savākušas 1 t un 961,95 kg izlietoto bateriju.

Savukārt, vērtējot mācību iestāžu atsaucību un arī pašu konkursa dalībnieku – bērnu un jauniešu atsaucību, uzslavas iegūst Rīgas pilsēta, kuru konkursā pārstāvēja 17054 skolēni, Ventspils pilsēta un novads, kuru konkursā pārstāvēja 5682 skolēni, kā arī Jelgavas pilsēta un novads ar 4875 dalībniekiem.

Apkopojot konkursa rezultātus, noteikti uzvarētāji divās nominācijās – pēc savāktā bateriju apjoma uz vienu izglītības iestādes audzēkni un pēc savāktā apjoma uz visu mācību iestādi kopumā.

Konkursa rezultāti saskaņā ar nolikumu:

Pēc savāktā bateriju daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē:

1.vieta – Sikšņu pamatskola – 37,742 kg

2.vieta – Tilžas vidusskolas vispārējās pirmsskolas izglītības grupa – 16,58 kg

3.vieta – Zilupes pirmsskolas izglītības iestāde – 11,634 kg 

 

Pēc visvairāk savāktā bateriju daudzuma izglītības iestādē:

1.vieta – Sikšņu pamatskola – 1t 811,6 kg

2.vieta – Ķekavas vidusskola – 1t 168 kg

3.vieta – Liepājas A.Puškina 2. vidusskola – 1t 62,3 kg 

 

Desmit aktīvākie audzēkņi – individuālie bateriju vācēji :

1. Rainers Keirāns / Sikšņu pamatskola – 1t 122 kg

2. Maksims Jericjans / Liepājas A.Puškina 2. vidusskola – 874,6 kg

3. Mariss Kadaģis / Krotes Kronvalda Ata pamatskola – 520 kg

4. Emīls Petriks / Kuldīgas pamatskola – 440 kg

5. Ričards Austers / Tārgales pamatskola – 490 kg

6. Haralds Hirts / Smiltenes vidusskola – 350 kg

7. Ance Lote Klodža / Valmieras Pārgaujas sākumskola – 316 kg

8. Elīna Jaunskunga / Liepājas PII “Delfīns” – 304 kg

9. Anrijs Busulis / Talsu PII “Zvaniņš” – 240 kg

10. Laura Lamberte / Madlienas VPII “Taurenītis” – 232 kg

 

Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā no konkursa organizētājiem un atbalstītājiem saņems balvas 400.00 EUR, 300.00 EUR un 200.00 EUR vērtībā. Savukārt čaklākos izlietoto bateriju vācējus gaida pārsteiguma balvas no konkursa atbalstītājiem.

 

Uzzini, kā konkursā veicās Latvijas novadu skolām!

Kurzeme

Zemgale

Rīga un Pierīga

Vidzeme

Latgale

 

“Zaļā josta” un konkursa līdzorganizatori – AS “BAO”, Valsts izglītības satura centrs un izklaides parks “Avārijas brigāde” – izsaka lielu pateicību visām izglītības iestādēm, to skolotājiem, audzēkņiem, viņu vecākiem par dalību konkursā. Tas nozīmē, ka kopā ar sadzīves atkritumiem vidē nenonāks ievērojams daudzums videi bīstamas vielas.

Konkursa noslēgumā visi dalībnieki tiek aicināti sanākt kopā uz konkursa lielajiem noslēguma svētkiem – ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKIEM “Tīrai Latvijai!”, kas norisināsies š.g. 25. maijā Tērvetē, “Latvijas valsts mežu” dabas parka jaunatklātajā Kurbada zemē. Pasākuma mērķis ir radīt īpašus svētkus un sagādāt prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kuri visa gada garumā rūpējušies par tīras vides saglabāšanu. Svētkos uzstāsies Latvijā iemīļoti mākslinieki, norisināsies konkursa laureātu sveikšana, kā arī darbosies virkne bezmaksas radošo darbnīcu, vides izglītības spēļu un izziņu laboratoriju.