Jaunumi 2019 /

Kurzemes izglītības iestāžu audzēkņi pārsteidz ar oriģinālām un praktiskām idejām pašrocīgi gatavotu somu darināšanā

Atpakaļ

Otrdien, 2019. gada 9. aprīlī, Ventspilī aizvadīta “Zaļā josta” radošā konkursa “Es sāku ar sevi – tīrai Latvijai!” Kurzemes reģionālā kārta. Tās ietvaros savas oriģinālās, dizainiski skaistās un praktiskās idejas, kā mājas apstākļos iespējams darināt videi draudzīgas somas un maisiņus, prezentēja 24 komandas no Kurzemes reģiona mācību iestādēm.

Konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” dalībnieku uzdevums bija pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām. Konkursa Kurzemes reģionālajā kārtā savus darbus prezentēja 6 pirmsskolas izglītības iestāžu komandas un 18 skolu komandas. Pēc visu darbu prezentēšanas, žūrija konkursa finālam izvirzīja sekojošu mācību iestāžu komandas.

Pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā: Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Spārīte” komanda “Foršie”; Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” komanda “Jaukā 4. grupa”; Skrundas vidusskolas pirmsskolas grupas komanda “Mākonīši”.

Skolu kategorijā: Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas komanda “Spīdīgie rūķīši”; Valdemārpils vidusskolas komanda “Tašiņu dizaineres”; Nīkrāces pamatskolas komanda “Foršie”.

Kopumā organizatori augstu novērtē visu dalībnieku veikumu un atzinīgi vērtē visu komandu sniegto ieguldījumu ne tikai oriģinālu ideju izstrādē, kā pašrocīgi varam darināt videi draudzīgu iepakojumu, bet arī uzslavē bērnu entuziasmu iesaistīt aizvien plašāku sabiedrības daļu atbildīgā un dabai draudzīgā dzīvesveidā. Papildu laureātu noteikšanai “Zaļā josta” apsveica komandas, kas izcīnīja simpātiju balvas. 

Simpātiju balvas pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā saņēma: Vaiņodes novada pirmsskolas izglītības iestādes “Zīlīte” komandai “Supermeitenes un puiši” par tīklveida samezglotiem iepirkumu tīkliņiem.  

Simpātiju balvas skolu komandu kategorijā saņēma: Nīkrāces pamatskolas komandai “Krāsainie bumbulīši” par dažādu materiālu un formu izmantošanu vienotas kolekcijas radīšanā; Kapsēdes pamatskolas komandai “Veiklās rokas” par nederīgu krekliņu izmantošanu iepirkumu maisiņu izstrādei un par unikālu piknika groza transformeri, kurš no groza transformējas par piknika galdiņu, kur var sēdēt vai salikt piknikam domātos gardumus. 

Īpašas specbalvas sarūpēja konkursa atbalstītāji. Simpātiju balvas no PSIA “Ventspils Labiekārtošanas kombināts” – ieejas biļetes Ventspils piedzīvojumu parkā – saņēma Vārves pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks” komanda “Zaļie zīļuki”; Lažas speciālā internātpamatskolas komanda “Padure”; Ventspils Pārventas pamatskolas komanda “Radošie” un Ventspils Jaunrades nama komanda “Čaklās rociņas no leļļu tērpu studijas “Ciku, caku””.  

Simpātiju balvas no Latvijas Dabas muzeja – ekskursija gida pavadībā muzejā – Biedrības “Tatutskolai 99 Baltie zirgi” pamatskolas teritoriālās struktūrvienības “Tukuma Tautskola” komandai “Tautskolēni”, un Kuldīgas Centra vidusskolas komandai “Adatiņas” par moto “Zaļš ir arī skaists” un par gaumīgo linu auduma maisiņu šūšanu, tajā ietverot no dāvanu maisiņiem nederīgās lentītes, attēlojot Kuldīgu dažādos gadalaikos.

Konkursa fināls, kurā sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas (6 komandas no katra no 4 Latvijas reģioniem), norisināsies šī gada 26. aprīlī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Rīgā, Mūkusalas ielā 71.

Konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” rīko “Zaļā josta” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Modes un Izklaides centru “Rīga Plaza”, Ogres Valsts tehnikumu, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, otrreizējo izejmateriālu somu ražotāju “Zigi bags”, Ventspils Jaunrades centru, veikalu tīklu “Maxima”, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.