Jaunumi 2020 /

Kurzemes reģiona mācību iestādes savāc pārstrādei 203,2 tonnas makulatūras

Atpakaļ

Noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 1000 tūkstoši bērnu no 407 izglītības iestādēm kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras. Kurzemes reģionu konkursā pārstāvēja 75 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 203,16 tonnas makulatūras. 

“Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem vides projektiem, kurā ik gadu iesaistās simtiem mācību iestāžu no visas Latvijas. Šogad aizvadīts 16. konkursa norises gads, kas vainagojies ar 907 tonnām savāktas makulatūras, kas pārtapusi jaunā papīrā, siltumizolācijas materiālos, jaunos papīra un kartona izstrādājumos, ietaupot ievērojamu ūdens un elektrības daudzumu, kā arī ietaupot naudu un paglābjot tūkstošiem koku no nociršanas,” skaidro “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Aktīvākie makulatūras vākšanā Kurzemē šogad ir skolēni no Skrundas vidusskolas, kas savākuši veselas 13,618 tonnas makulatūras. Otrajā vietā Kurzemes reģionā ierindojas Tārgales pamatskolas audzēkņi ar savāktām 10,648 tonnām makulatūras. Savukārt Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola iegūst 3. vietu reģionā, savācot 9,466 tonnas makulatūras.

Visvairāk makulatūras Kurzemes reģionā, līdzīgi kā pērn, savākušas Ventspils pilsētas un novada mācību iestādes. Piedaloties 19 izglītības iestādēm, ventspilniekiem izdevies savākt un pārstrādei nodot 46,23 tonnas makulatūras. Visvairāk makulatūras Ventspils novadā savākuši Tārgales pamatskolas skolēni, pārstrādei nogādājot 10,648 tonnas makulatūras. Tas ir par veseliem 63% vairāk nekā pagājušā mācību gadā. Otrā vieta Ventspils novadā ir Zūru pamatskolas audzēkņi, kas pārstrādei nogādāja 7,366 tonnas makulatūras. Ventspils 6. vidusskolas audzēkņi konkursa “Tīrai Latvijai” ietvaros savākuši 3,128 tonnas makulatūras, savukārt Ugāles pamatskolas skolēni savākuši 2,9 tonnas nevajadzīgu papīru.

No Liepājas pilsētas un novada pārstrādei izvestas 30,36 tonnas makulatūras. Konkursā novadu pārstāvēja 8 izglītības iestādes, no kurām aktīvākā ir Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskola, kas šogad pārstrādei nogādāja 9,466 tonnas makulatūras Jāatzīmē, ka tas ir veselas 8 reizes vairāk, nekā šīs skolas audzēkņi savākuši pērn.

Liepājas reģionu konkursā aktīvi pārstāvēja arī skolēni no Liepājas Ezerkrasta sākumskolas, savācot pārstrādei 5,51 tonnas makulatūras, Liepājas Centra sākumskolas, savācot 4,214 tonnas makulatūras, kā arī Liepājas 7. vidusskolas, savācot 3,686 tonnas makulatūras. 

Kuldīgas pilsētu un novadu šogad konkursā “Tīrai Latvijai” pārstāvēja 10 izglītības iestādes, savācot 26,654 tonnas makulatūras. Aktīvākā no tām ir Kuldīgas pirmsskolas izglītības iestāde “Cālītis”, kuras audzēkņi ar vecāku palīdzību pārstrādei nogādāja 6,988 tonnas makulatūras. Laidu pamatskolas skolēni pārstrādei nodeva 3,198 tonnas makulatūras, Kuldīgas Centra vidusskolas audzēkņi savākuši 3,172 tonnas makulatūras, savukārt Turlavas pamatskolas audzēkņi savākuši 2,9 tonnas makulatūras.

Rēķinot pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu mācību iestādes audzēkni, lieliski sasniegumi Kurzemes mērogā ir Sikšņu pamatskolai, kur katrs audzēknis vidēji pārstrādei savācis 127,59 kg makulatūras. Nīkrāces pamatskolā vidēji katrs audzēknis pārstrādei nogādājis 104,13 kg makulatūras, savukārt Remtes pamatskolā vidēji savākti 90,91 kg makulatūras uz vienu audzēkni.

Konkursa godalgoto vietu ieguvēji saņems lieliskas balvas no konkursa organizatora “Zaļā josta” un atbalstītājiem – AS “Latvijas Valsts meži”, piedzīvojumu parka “Tarzāns”, SIA “Pilsētvides serviss”, “Elektrum” energoefektivitātes centra un “Tele 2”. Par makulatūras izvešanu no mācību iestādēm un nogādi pārstrādē rūpējās SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc” un SIA “AP Kaudzītes”. Konkurss tiek rīkots ar Valsts izglītības satura centra un Latvijas Tirgotāju asociācijas atbalstu.