Jaunumi 2013 /

Kustības „Zaļākai Latvijai” dalībnieki paveic 85 darbus apkārtnes sakopšanā un vides stāvokļa uzlabošanā

Atpakaļ

Noslēgusies dalībnieku pieteikšanās SIA „Zaļā josta” un Valsts izglītības satura centra rosinātajai kustībai „Zaļākai Latvijai”, kuras ietvaros bērni un jaunieši no visas Latvijas veica darbus tīras Latvijas vides veidošanā un savas dzīvesvietas apkārtnes sakopšanā. Kopumā kustībai pieteikušies 49 dalībnieku kolektīvi, paveicot 85 darbus vides labā. Līdz mēneša beigām norisinās balsošana par paveiktajiem darbiem, lai noteiktu favorītus un sadalītu godalgas.

Kustības „Zaļākai Latvijai” darbība uzsākta 2012. gada septembrī, aicinot valsts izglītības iestāžu audzēkņus īstenot vides sakopšanas un uzlabošanas darbus savas dzīvesvietas apkārtnē, darbojoties gan individuāli, gan kolektīvi. Dalībnieku atsaucība bija ļoti liela – komandas darbojās gan aizvadītajā mācību gadā, gan šoruden, sākot jauno mācību semestri.

Kustības „Zaļākai Latvijai” ietvaros 49 bērnu un jauniešu kolektīvi visā valsts teritorijā paveikuši 85 zaļus darbus. Lai arī aptuveni 80% dalībnieku koncentrējās uz vienu aktivitāti, pārējie 20% dalībnieku paveikuši vairākus darbus vides stāvokļa uzlabošanai.

Sarakstu ar visiem paveiktajiem zaļajiem darbiem iespējams aplūkot šeit.

Par sakoptāko un zaļāko Latvijas vietu varam uzskatīt Valdemārpili, kurā kustības dalībnieki paveikuši 14 dažādus labus darbus – rīkojuši vides sakopšanas talkas, stādījuši magnolijas un egles, pašu spēkiem gatavojuši tvertnes atkritumu šķirošanai klasē u.c. Ar 8 paveiktiem darbiem vides labā izcēlušies Kārsavas dabas draugi, savukārt Pārdaugavā Rīgā, kā arī Liepājas un Grobiņas pusē paveikti pa pieciem zaļajiem darbiem.

Visus zaļos darbus uz Latvijas kartes iespējams aplūkot šeit. Klikšķinot uz katra no punktiem kartē, iespējams uzzināt vairāk informācijas par katru no paveiktajiem darbiem.

Apmeklējot EKO mediju „Tīrai Latvijai” (www.tirailatvijai.lv), iespējams iepazīties ar visiem kustības „Zaļākai Latvijai” ietvaros paveiktajiem darbiem un nobalsot par saviem favorītiem. Interneta balsošana norisinās līdz 1. novembrim un visvairāk balsu ieguvušo darbu autori saņems dāvanas no SIA „Zaļā josta”. Ar pārsteiguma dāvanām tiks apbalvoti arī nozīmīgāko paveikto darbu autori pateicībā par viņu ieguldījumu vides labā.

Visi kustības „Zaļākai Latvijai” dalībnieki aicināti uz apbalvošanas pasākumu šī gada 8. novembrī, kad tiks pasniegtas pateicības un dāvanas čaklākajiem dabas draugiem, kā arī izteikta atzinība visiem dalībniekiem par viņu veikumu zaļākas un sakoptākas Latvijas veicināšanā.