Jaunumi 2018 /

Kustību festivālā “Jaunpils 2018” tiks demonstrēti deju uzvedumi un vides priekšnesumi

Atpakaļ

Šo piektdien, 2018. gada 27. aprīlī, Jaunpils pilī norisināsies bērnu un jauniešu kustību festivāls “Jaunpils 2018”, kas šogad tiek rīkots jau 24. reizi. Festivālā dalību apstiprinājuši vairāk nekā 700 dalībnieku, kas iestudēs gan daudzveidīgus deju priekšnesumus, gan apliecinās savas rūpes par dabu, demonstrējot Zaļās jostas vides priekšnesumus. Festivāla dalībniekus sagaida plaša izklaižu programma – vides izglītības spēles, radošās darbnīcas, eksperimenti un šovi.

Jaunpils kustību festivāls kļuvis par ikgadēju un nozīmīgu notikumu bērnu un jauniešu kustību mākslā. Turklāt kopš 2017. gada festivālā ieviesta jauna disciplīna, kurā bērni iestudē vides priekšnesumus, cenšoties aktualizēt dabas skaistumu, vides aizsardzības tēmu un procesus dabā.

Paralēli festivāla norisei dalībniekus sagaida virkne aizraujošu aktivitāšu. Dalībniekus rūpēties par vidi un pareizi šķirot atkritumus mācīs “Zaļā josta” pārstāvji, aicinot iesaistīties vides izglītības spēlēs un tikties ar dabas draugu Ezīti Jostiņu. Pasākuma darbosies arī vairākas radošās darbnīcas – sveču marmorizēšana, brīnumzemes augļu, ziedu un dzīvnieku gatavošana no dažādiem materiāliem, kā arī biedrības “7 BALLES” radošās darbnīcas. Šogad īpašs pārsteigums visiem dalībniekiem ir aizraujošais FIZ MIX eksperimentu šovs. Savukārt pils dārzā darbosies piepūšamās atrakcijas un mazākiem bērniem būs iespēja apmeklēt klaunu šovu “Oki-Doki”, kā arī doties ekskursijās pa pils teritoriju kopā ar pils dāmām.

Kustību festivāls “Jaunpils 2018” ir īpaši orientēts uz videi draudzīgu dzīvesveidu, aktualizējot zaļo domāšanu, dabas saudzēšanu un ekoloģisku vērtību izcelšanu.

Jaunpils kustību festivālu tradicionāli organizē biedrība „Kultūras laboratorija”, SIA „Zaļā josta”, kustību studija „MIks” un pašvaldības aģentūra „Jaunpils”, pulcējot simtiem dejotāju no visas Latvijas.