Jaunumi 2009 /

Lai mainītu mūsu attieksmi pret vidi, jāveic revolūcija galvā!

Atpakaļ

2. septembrī kinoteātris K.Suns atklājis 13. Baltijas jūras reģiona dokumentālo filmu forumu „Revolūcija sākas galvā”. Liela nozīme forumā atvēlēta ekoloģijas tēmai. Divas foruma filmas – „Diēta pret katastrofu” un „Saki „jā!” un izglāb pasauli” – veltītas pasaules vides problēmām, cenšoties radīt vides apziņas revolūciju skatītāju galvās.

Pirms filmu programmas atklāšanas foruma organizatori centās vērst sabiedrības uzmanību vides saudzēšanai. Kinoteātra K.Suns apkārtnē un Vērmanes dārzā darbojās Cūkmens, dalot garāmgājējiem grāmatzīmes, kurās apkopoti „zaļie ieteikumi”, kā padarīt savu dzīvi videi draudzīgāku. Savukārt kinoteātra vestibilā SIA „Zaļā josta” sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu izveidoja informatīvu stendu par atkritumu otrreizējo pārstrādi. Stendā instalāciju un informatīvu plakātu veidā tika uzskatāmi skaidrota atkritumu šķirošanas nozīme un sekas, kas rastos, ja atkritumus, kurus iespējams otrreizēji pārstrādāt, mēs vienkārši izmestu mežā. Šis stends spēja pievērst gan pašmāju kinoteātra viesu uzmanību, gan arī uzrunāja foruma viesus no ārvalstīm, kas to viennozīmīgi atzina par interesantu un uzrunājošu.

Foruma apmeklētāji varēja iepazīties un iegūt savā īpašumā SIA „Zaļā josta”, Pasaules Dabas Fonda un Vides aizsardzības kluba vides izglītības materiālus.

Dokumentālo filmu forumu atklāja somu režisora Džona Vebstera filma „Diēta pret katastrofu”, kurā stāstīts par neparastu eksperimentu, kurā režisors iesaista savu ģimeni. Eksperimenta mērķis – gada laikā pēc iespējas samazināt CO2 izmešu daudzumu, kas, pēc filmas galvenā varoņa – paša režisora Dž. Vebstera – aprēķiniem nozīmē uzsākt naftas diētu uz gadu atsakoties no automašīnas, plastmasas izstrādājumiem un iesaiņojuma. Kā atklājas filmas veidošanas laikā, to realizēt ir ārkārtīgi sarežģīti. Gandrīz visi veikalā piedāvātie pārtikas produkti ir iesaiņoti plastmasas vai polietilēna iesaiņojumā, kā dēļ filmas varoņiem nācās attiekties no daudzu ikdienā ierastu produktu lietošanas. Arī ierasto zobu pastu nācās nomainīt pret paštaisītu, jo nevienā veikalā netiek piedāvāta zobu pasta ekoloģiskā iesaiņojumā.

Pēc filmas noskatīšanās visiem interesentiem tika sniegta iespēja tikties ar Dž. Vebsteru, lai uzdotu filmas gaitā radušos jautājumus, kā arī iesaistīties diskusijā par vides saudzēšanas tēmu.

SIA „Zaļā josta” aicina ikvienu interesentu apmeklēt dokumentālo filmu forumu „Revolūcija sākas galvā”. Īpaši izdevīgs piedāvājums ir skolēniem, studentiem un pensionāriem – iespēja noskatīties jebkuru foruma filmu par brīvu! Izmantojiet izdevību!

Organizē: Nacionālais Kino centrs, Media Desk Latvija, European Documentary Network, Latvijas Kinoproducentu asociācija, Dānijas Kultūras institūts

Atbalsta: Media 2007, Baltic Films, VKKF

Informatīvi atbalsta: diena.lv, SIA Zaļā josta, Pasaules dabas fonds, Vides aizsardzības klubs, Radio SWH, draugiem.lv, apollo.lv.