Jaunumi 2020 /

Latgales reģiona mācību iestādes savāc pārstrādei 113,3 tonnas makulatūras

Atpakaļ

Noslēgusies “Zaļā josta” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019./2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 1000 tūkstoši bērnu no 407 izglītības iestādēm kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas 79 kg makulatūras. Latgales reģionu konkursā pārstāvēja 63 izglītības iestādes, pārstrādei nogādājot 113,286 tonnas makulatūras. Bērzpils vidusskolas skolēni izcīnīja 2. vietu valsts mērogā pēc savāktā makulatūras apjoma uz vienu iestādes audzēkni.

“Makulatūras vākšanas konkurss “Tīrai Latvijai” kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem vides projektiem, kurā ik gadu iesaistās simtiem mācību iestāžu no visas Latvijas. Šogad aizvadīts 16. konkursa norises gads, kas vainagojies ar 907 tonnām savāktas makulatūras, kas pārtapusi jaunā papīrā, siltumizolācijas materiālos, jaunos papīra un kartona izstrādājumos, ietaupot ievērojamu ūdens un elektrības daudzumu, kā arī ietaupot naudu un paglābjot tūkstošiem koku no nociršanas,” skaidro “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa.

Aktīvākā mācību iestāde Latgales reģionā šogad ir Preiļu 2. vidusskola, kuras audzēkņi, savācot 6,956 tonnas makulatūras, ieguvuši 1. vietu Latgalē. Ludzas 2. vidusskolas audzēkņi pārstrādei nogādāja 5,908 tonnas makulatūras, savukārt Nautrēnu vidusskolas skolēni savāca 3,808 tonnas makulatūras.

Šajā mācību gadā no Latgales reģiona vislielākie sasniegumi makulatūras vākšanā ir Rēzeknes pilsētai un novadam. Piedaloties 17 mācību iestādēm, no Rēzeknes novada izvestas 34,013 tonnas makulatūras. Aktīvākie makulatūras vācēji Rēzeknes novadā šogad mācās Nautrēnu vidusskolā (savāktas 3,808 tonnas makulatūras), Audriņu pamatskolā (savāktas 3,800 tonnas makulatūras), Rēzeknes sākumskolā (savāktas 3,5 tonnas makulatūras), Freimaņu pamatskolā (savāktas 3 tonnas makulatūras) un Tiskādu vidusskolā (savāktas 2,5 tonnas makulatūras).

Daugavpils pilsētu un novadu konkursā “Tīrai Latvijai” pārstāvēja 12 izglītības iestādes, kuru audzēkņi pārstrādei nogādāja 19,943 tonnas makulatūras. Aktīvākās novada mācību iestādes ir Daugavpils Centra vidusskola, kuras audzēkņi pārstrādei nodeva 3,3 tonnas makulatūras, Daugavpils pilsētas 24. pirmsskolas izglītības iestāde, kuras audzēkņi savākuši 3,150 tonnas makulatūras, un Daugavpils 3. vidusskola, kuras skolēni pārstrādei savāca 2,557 tonnas makulatūras.
Balvu pilsētu un novadu makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai” šogad pārstāvēja 8 izglītības iestādes, savācot 13,380 tonnas nevajadzīgu papīru. Aktīvākās novada skolas šogad ir Stacijas pamatskola, kuras audzēkņi savākuši 3,460 tonnas makulatūras, Balvu Valsts ģimnāzija, kuras audzēkņi pārstrādei nodeva 3,05 tonnas makulatūras, kā arī Bērzpils vidusskola ar savāktām 2,42 tonnām makulatūras, un Tilžas vidusskola, kuras audzēkņi pārstrādei nodeva 2,22 tonnas nevajadzīgu papīru.

Šogad īpaši sasniegumi Bērzpils vidusskolas audzēkņiem. Savācot vidēji katrs pa 220 kg makulatūras, Bērzpils vidusskolas skolēni ir čaklākie makulatūras vācēji Latgalē, un izcīnīja 2. vietu valsts mērogā pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu iestādes audzēkni. Audriņu pamatskolas skolēni vidēji ir savākuši 95 kg makulatūras katrs, savukārt Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komitejas Dagdas nodaļas jaunieši katrs pārstrādei savācis vidēji 77,5 kg makulatūras.

Konkursa godalgoto vietu ieguvēji saņems lieliskas balvas no konkursa organizatora “Zaļā josta” un atbalstītājiem – AS “Latvijas Valsts meži”, piedzīvojumu parka “Tarzāns”, SIA “Pilsētvides serviss”, “Elektrum” energoefektivitātes centra un “Tele 2”. Par makulatūras izvešanu no mācību iestādēm un nogādi pārstrādē rūpējās SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc” un SIA “AP Kaudzītes”. Konkurss tiek rīkots ar Valsts izglītības satura centra un Latvijas Tirgotāju asociācijas atbalstu.