Jaunumi 2015 /

Latvijas iedzīvotājiem pieejama uzlabota un papildināta bezmaksas mobilā aplikācija “Atkritumu šķirošana”

Atpakaļ

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “Zaļā josta” laidis klajā mobilās aplikācijas “Atkritumu šķirošana” atjauninājumu, kurā ietverta virkne uzlabojumu, padarot atkritumu šķirošanu vēl vienkāršāku un pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Aplikācija turpmāk pieejama arī krievu valodā, kā arī atkritumu nodošanas vietu karte papildināta ar vēl plašāku otrreizējo izejvielu savākšanas vietu adresēm.

Mobilā aplikācija “Atkritumu šķirošana” ir izstrādāta kā ērts palīgs vienkāršā, ātrā un pareizā ikdienas atkritumu šķirošanā, gādājot par tīru un sakoptu vidi. Aplikācija piedāvā biežāk sastopamās sadzīves un bīstamo atkritumu kategorijas, kuras sīkāk iedalītas izplatītākajos atkritumu veidos, darbojoties kā rokasgrāmata pareizai atkritumu šķirošanai ikdienā. Par katru atkritumu veidu sniegts ieskats, norādot to ietekmi uz vidi un cilvēka veselību, kā arī sniegti norādījumi pareizai katra atkritumu veida apsaimniekošanai.

Pēc iedzīvotāju lūgumiem ir izveidots aplikācijas satura tulkojums krievu valodā, padarot aplikācijas lietošanu vēl ērtāku un pieejamāku plašākam iedzīvotāju lokam.

Lai sameklētu savai dzīvesvietai tuvāko atkritumu šķirošanas vietu, kartes formā atspoguļoti tuvumā esošie atkritumu dalītās vākšanas konteineri un šķirošanas laukumi. Tiem norādīta gan precīza adrese, ko nepieciešamības gadījumā iespējams ievadīt navigācijā, gan arī darba laiks.

Aplikācija pieejama Android un iOS lietotājiem lejupielādei bez maksas, kā arī lietojama bez interneta pieslēguma. Interneta pieslēgums nepieciešams vienīgi, lai lietotu kartes sadaļu.

 

Lejupielādēt aplikāciju:

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.amberphone.zjosta

iOS: https://itunes.apple.com/us/app/atkritumu-skirosana/id940097196?mt=8