Jaunumi 2016 /

Latvijas izglītības iestādēm vēl ir iespēja iesaistīties makulatūras, izlietoto bateriju un nolietotās elektrotehnikas vākšanas konkursos “Tīrai Latvijai!”

Atpakaļ

“Zaļā josta” atgādina, ka vēl līdz šā gada 25.janvārim ir iespēja pieteikties makulatūras, izlietoto bateriju un nolietotās elektrotehnikas vākšanas konkursos “Tīrai Latvijai!”.

Konkursos aicinātas pieteikties Latvijas vispārējās, pirmsskolas, profesionālās un interešu izglītības iestādes. Lai pieteiktos konkursam, izglītības iestādei jāreģistrējas “Zaļā josta” mājaslapās www.zalajosta.lv vai www.lzj.lv.

Jau divpadsmito mācību gadu “Zaļā josta” rīko dažādas vides kampaņas un konkursus izglītības iestādēm, kas gūst arvien lielāku atsaucību. Par to liecina pieaugošais dalībskolu skaits un savākto otrreizējās pārstrādes materiālu – makulatūras, bateriju un elektronikas apjoms. Piemēram, iepriekšējā mācību gadā kampaņās “Tīrai Latvijai!” piedalījās vairāk kā 500 izglītības iestādes, kopā savācot un otrreizējai pārstrādei nododot 1083 tonnas makulatūras, 27 tonnas izlietoto bateriju un 154 tonnas elektronikas, kas ir ievērojams ieguldījums Latvijas vides aizsardzībā un nozīmē, ka bērni un jaunieši jau no mazotnes iemācās mīlēt, saudzēt un veidot savu piederību apkārtējai videi. Izprast savas rīcības nozīmību ikdienā.

Arī šajā mācību gadā gaidāmi tik pat iespaidīgi skaitļi. Lai arī vēl notiek pieteikšanās konkursiem un makulatūru, baterijas un elektrotehniku var vākt līdz martam, apkopotie dati liecina, ka izglītības iestādes jau savākušas vairāk nekā 255 tonnas makulatūras un ap 4 tonnām izlietoto bateriju.

Konkursu rezultāti tiks izziņoti maijā, bet kampaņu kulminācija notiks mācību gada beigās, kad visi konkursa dalībnieki tiks aicināti uz lielo noslēguma pasākumu “Tīrai Latvijai!”. Šīs dienas mērķis ir radīt īpašus svētkus, sagādājot prieku ikvienam konkursu dalībniekam, kas visa mācību gada garumā ar praktiskiem darbiem ir rūpējies par Latvijas vides un dabas resursu saudzēšanu.

Konkursus “Zaļā josta” rīko sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, AS “Latvijas Valsts meži”, SIA “Līgatnes papīrs”, AS “BAO”, SIA “Clean R” un SIA “AP Kaudzītes”.

Plašāka informācija par konkursu:

Ilze Liepa-Balode, “Zaļā josta” projektu direktore, tālr. 67808112, e-pasts konkurss@zalajosta.lv, www.zalajosta.lv