Jaunumi 2017 /

Latvijas izglītības iestādēs un publiskos pasākumos tiek aktīvi organizētas vides izglītības aktivitātes bērniem un jauniešiem

Atpakaļ

Spodrības mēnesī aprīlī “Zaļā josta” rīko vairākus vides izglītības pasākumus bērniem un jauniešiem, kuru ietvaros ar spēļu, aktivitāšu, konkursu un citu aizraujošu metožu palīdzību māca pareizi šķirot atkritumus, rūpēties par vidi un dzīvot zaļāk. Aktivitātes norisinās Latvijas izglītības iestādēs, kā arī plaši apmeklētajos pasākumos, videi draudzīgā dzīvesveidā iesaistot aizvien plašāku sabiedrības daļu.

23. aprīlī “Zaļā josta” kopā ar talismanu Ezīti Jostiņu organizēja vides izglītības spēli Vivus.lv MTB maratona Ventspils posma laikā, piedāvājot sacensību jaunākajiem dalībniekiem apgūt pareizas atkritumu šķirošanas pamatprincipus. Ar aizraujošu spēli un Ezīša Jostiņa padomiem bērni uzzināja, kurā konteinerā mest dažādu veidu iepakojuma atkritumus, kā arī, ko iesākt ar izlietotajām baterijām vai nolietotām elektroiekārtām. Vides izglītības aktivitātes velomaratona ietvaros kļuvušas par “Zaļā josta” ilggadēju tradīciju, kura turpināsies visas 2017. gada velosezonas laikā, katrā velomaratona posmā iesaistot apmeklētājus jaunās spēlēs un konkursos.

“Zaļā josta” augstu vērtē izglītības iestāžu ārpusstundu aktivitātes, kur audzēkņi var iegūt tiešu pieredzi un attīstīt interesi par vidi, tādējādi veidojot personisko attieksmi un atbildību par savu kā arī pārējo cilvēku rīcību. Tāpēc arī šajā mācību gadā “Zaļā josta” ar prieku atbalsta Jūrmalas Bērnu un jauniešu interešu centra organizēto konkursu “Vides erudīts”, kas notiks 26. aprīlī. Tā ietvaros Jūrmalas skolu 5.-6. klašu skolēniem būs jāatbild uz āķīgiem jautājumiem par atkritumu tēmu, pārbaudot un nostiprinot savas zināšanas par atkritumu veidiem, šķirošanu un dabas resursu taupīšanu.

Viesojoties Tīnūžu pamatskolā 27. aprīlī “Zaļā josta” speciālisti vadīs izglītojošu lekciju par atkritumu šķirošanas tēmu un organizēs kontrolpunktus starpnovadu konkursa “Izzini un saudzē vidi” ietvaros. Pasākumā piedalīsies 6.-8. klašu skolēni no Carnikavas, Ķekavas, Ikšķiles, Olaines, Salaspils un Siguldas novadu skolām. Pēc lekcijas norisināsies vides izglītības spēļu čempionāts un iegūto zināšanu pārbaude.

28. aprīlī “Zaļā josta” viesosies divos pasākumos. Kustību festivālā “Jaunpils 2017”, piedāvājot festivāla apmeklētājiem un līdzjutējiem pārbaudīt savas atkritumu šķirošanas iemaņas, būs piedāvāta iespēja spēlēt īpaši izstrādātu izglītojošo spēli. Tās laikā dalībnieki ne tikai pilnveidos savas zināšanas par pareiziem atkritumu šķirošanas pamatprincipiem, bet arī iegūs plašāku ieskatu, kādēļ atkritumi jāšķiro un ko no tiem varēs iegūt, pārstrādājot otrreizējās izejvielās. Savukārt Ikšķiles novada mākslas dienu ietvaros, kas šogad veltītas tēmai “Citādi zaļais”, “Zaļā josta” piedāvās apmeklētājiem spēlēt mehānisko plastmasas pudeļu šķirošanas spēli “Šķiromāns Zigis” un citas vides izglītības spēles kopā ar Ezīti Jostiņu.