Jaunumi 2013 /

Latvijas piekrastē notiek Atkritumu Haizivs medības

Atpakaļ

Šomēnes kampaņas „Mana jūra” ietvaros visā Latvijas piekrastē norisinās bīstamā briesmoņa – Atkritumu Haizivs medības. Par spīti pieņēmumam, ka Latvijas pludmale ir nemājīga haizivīm, kampaņas rīkotāji kopā un „Zaļā josta” brīdina, ka pastāv pavisam reāls drauds, ka tieši šis nezvērs var sabojāt atpūtu pludmalē.

Atkritumu Haizivi barojam mēs paši, izmetot atkritumus tiem nepiemērotās vietās, dabā vai pat pilsētvidē, kur tie pa kanalizācijas sistēmu var nonākt jūrā, un ne tikai sabojāt peldsezonas priekus, bet arī reāli apdraudēt jūras iemītniekus.

Kampaņas rīkotāji izsludina augstākās bīstamības pakāpi un aicina iedzīvotājus ievērot īpašu piesardzību un nebarot nezvēru – nepiesārņot dabu un jūru, tādejādi neradot draudus sev un citiem.

32 dienu garumā kampaņas „Mana jūra” dalībnieki, kas 9. augustā uzsāka ekspedīciju gar visu Latvijas piekrasti, ik rītu piedalīsies Atkritumu Haizivs medībās – izmantojot ANO izstrādātu jūras piesārņojošo atkritumu datu apkopošanas metodoloģiju, tiks veikti jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, kuru dati palīdzēs veidot paliekošu statistiku, kas tiks izmantota, lai rosinātu uz konkrētām rīcībām jūras piesārņojošo atkritumu problēmas novēršanā Latvijā un valstīs ap Baltijas jūru.

Kampaņas mājas lapā www.manajura.lv visa mēneša garumā būs iespēja sekot Atkritumu Haizivs mednieka ziņojumiem, par pludmalēs atrasto Haizivs ēdienkarti un tās iespējamām atrašanās vietām.

Ar saukli „Tīra jūra vieno!” kampaņas organizatori aicina ikvienu interesentu kaut uz vienu dienu pievienoties ekspedīcijā, lai apmeklētu zaļās nodarbības, radošās darbnīcas vai koncertus, kas notiek kampaņas „Mana jūra” ietvaros.

Pasākumu programma: www.manajura.lv