Jaunumi 2014 /

Lieldienās sāksies “zaļākais” kalnu velomaratona seriāls

Atpakaļ

Pateicoties ģenerālsponsora Vivus.lv atbalstam, jau astoto sezonu notiks Vivus.lv kalnu divriteņu (MTB) maratons. Šis maratons ir viens no populārākajiem velo sacensību seriāliem, kas pulcē “zaļi domājošus” un aktīvus cilvēkus. Sacensību seriāla trases tiek veidotas tā, lai tajās katrs dalībnieks atrastu sev ko interesantu – aktīvā dzīvesveida cienītāji varētu izbaudīt dabas skatus, ceļot gribētāji iepazītu jaunus Latvijas nostūrus un neapgūtas meža takas, kā arī pieredzējušākie velobraucēji atrastu izaicinājumu savām tehniskajām iemaņām un gribasspēkam. 

Kā izteicās Matīss Preimanis (DPA Cycling Team) un Vivus.lv MTB maratona 2013. gada sezonas 2. vietas ieguvējs: “Vivus.lv MTB maratons ir mans mīļākais velo seriāls Latvijā!”

Vivus.lv MTB maratons šogad norisināsies sešās dažādās Latvijas pilsētās, šīs sezonas jaunums un pirmā tikšanās vieta ir Tukums, atpūtas komplekss „Milzkalns”. Interesanti, ka organizatori par atklāšanas posma datumu izvēlējušies tieši Lieldienas – 20. aprīli – tāpēc sacensību dalībnieki ir aicināti paņemt līdzi pašu izdaiļotas olas, jo notiks olu kaujas. Tie, kuri nebūs paguvuši nokrāsot olas, to varēs darīt meistardarbnīcās.

Par videi draudzīgu noskaņu sacensībās gādās “Zaļā josta”, kas ne tikai rūpēsies par atkritumu savākšanu trases garumā, bet arī sacensību starplaikus aicinās visus interesentus iesaistīties konkursā par atkritumu šķirošanu. “Aicinot gan sacensību laikā, gan arī ikdienā piekopt videi draudzīgu dzīvesveidu, “Zaļā josta” un dabas draugs Ezītis Jostiņš ir sagatavojis interesantu konkursu visai ģimenei, kurā ne tikai dalībnieki varēs pārliecināties, ka māk pareizi šķirot atkritumus, bet arī uzzināt, kurā konteinerā metams katrs atkritumu veids, ja rodas šaubas,” skaidro SIA “Zaļā josta” mārketinga vadītāja Laima Kubliņa. Būs īpaši padomāts arī par pārsteiguma balvām aktīvākajiem un čaklākajiem dabas draugiem.

Kā īpašu sezonas jaunumu ikvienam MTB maratona dalībniekam – „Endomondo” izaicinājuma kausu – piedāvās Latvijas Mobilais Telefons.

Sacensību dalībniekiem iespējams izvēlēties „Veloprofs” maratona distanci (50-60 km) vai „Latvijas Valsts Meži” pusmaratona distanci (25-30 km). Distances garums tiek izvēlēts tā, lai labākie braucēji maratona distancē pavadītu 2 stundas,  pusmaratona distancē 1 stundu, kas, pēc organizatoru domām, ir optimāls distances garums visiem dalībniekiem, neatkarīgi no sagatavotības līmeņa. Protams, ir padomāts arī par bērniem – „LIMPO” bērnu braucienā mazākajiem sportistiem dota iespēja iepazīt MTB sporta veidu.