Jaunumi 2024 /

Šķirošanas meistarklase Latvijas olimpiskās komitejas nometnē “Personības akadēmija”

Atpakaļ

2024.gada 12.jūnijā “Zaļā josta”  vides izglītības ekspertes Aija Caune un Ilze Herberga viesojās Ventspils novadā Ancē, lai vadītu šķirošanas meistarklasi Latvijas Olimpiskās komitejas organizētā nometnē “Personības akadēmija”, kuras laikā jaunieši kopā ar iedvesmojošām personībām un savas jomas profesionāļiem piedalās dažādās sporta un radošās aktivitātēs, pilnveidojot sportiskās un citas personību attīstošas prasmes, kā arī paplašina savu redzesloku.

Ar nometnes  dalībniekiem pārrunājām ne tikai jautājumu par atkritumiem, kurus visbiežāk sastopam dabā, bet arī pastāstījām,  kā var rīkoties šādos gadījumos,  izmantojot Vides SOS aplikāciju. Nometnes dalībnieki dalījās pieredzē kā ikdienā samazināt savu atkritumu daudzumu, un kā panākt, lai atkritumu poligonos nonāktu daudz mazāks atkritumu apjoms.

Kopumā 50 dalībnieki vecumā no 11 līdz 13 gadiem ar Zaļo jostu un CleanR pilnveidoja savas šķirošanas iemaņas – spēlējot atkritumu šķirošanas spēles, noklausoties ievadlekciju un pārrunājot, kā samazināt pašu radīto atkritumu apjomu.

Ir patiess prieks, ka jauniešos ir entuziasms, gribasspēks un interese veikt darbus vides labā.