Jaunumi 2017 /

Mācoties pareizi šķirot atkritumus un no otrreizējām izejvielām darinot jaunas lietas, aizvadīta Zaļā diena bērnu vasaras nometnē Katvaros

Atpakaļ

Piedāvājot bērniem iespēju radošā veidā izzināt atkritumu šķirošanas un atkārtotas izmantošanas iespējas, “Zaļā josta” š.g. 5. jūlijā piedalījās bērnu vasaras nometnē Katvaru internātpamatskolā. Zaļās dienas ietvaros “Zaļā josta” speciālisti vadīja vieslekciju par atkritumu šķirošanu, kā arī piedāvāja daudzveidīgu radošo darbnīcu klāstu.

Zaļā diena sākās ar vieslekciju bērniem, kurā aizraujošā veidā tika izstāstīta atkritumu šķirošanas nozīme, kā arī skaidrots, kāda veida atkritumi ir piemēroti pārstrādei, kur tos izmest un kāpēc tie jānodod pārstrādei. Jaunākos nometnes dalībniekus ar spilgtām bildēm un uzskatāmu video izdevās īpaši iedvesmot iesaistīties atkritumu šķirošanā. Bērni uzzināja daudz jaunas noderīgas informācijas par atkritumu šķirošanas niansēm un atzina, ka turpmāk jaunās zināšanas pielietos ikdienā.

Savukārt vides izglītības programmas radošajā bērni gatavoja unikālas apsveikuma kartiņas no veciem žurnāliem, kalendāriem un krāsaina papīra atgriezumiem, kā arī personalizēja auduma maisiņus, izgatavojot pašiem savas ekoloģiskas iepirkuma somiņas – lielisku alternatīvu plastmasas iepirkuma maisiņiem. Mazākos nometnes dalībniekus priecēja dabas draugs Ezītis Jostiņš.

Nometni rīko biedrība “Senču mantojums”, nometne norisinās 30.06.2017. – 09.07.2017. Katvaru internātpamatskolā, Katvaru pagastā, Limbažu novadā.